Bundesliga: Bayern posustaje u utrci za naslov

Davor Sajko • nedjelja, 26.11.2000.

Tablica Raspored i rezultati

Nakon odigranog 14. kola vodeći na tablici je Bayer koji je na svom stadionu bio bolji od gostiju iz Gelsenkirchena. U dva je navrata Kaiserslautern uspio sustići Bayerovu prednost, međutim u drugom dijelu riskantnom igrom su gosti pokušali doći do sva trri boda što je iskoristio Bayer postigavši još dva pogotka.

Vranješ (Bayer), od 73. minute

Bayern polako posustaje u borbi za vrh tablice. Iz Freiburgu protiv istoimenog prvoligaša vratili su se samo s jednim bodom. Poveo je aktualni njemački prvak već u 18. minuti nakon furioznog početka, ali je Freiburg uspio pravnati nakon samo nekoliko minuta. U nastavku igra se odvijala isključivo na domaćoj polovici uz nekoliko izrazitih prilka Bayerna koje su ostale neiskorištene isto kao što je ostao i nepromijenjen rezultat.

Borussia je u susretu protiv Wolfsburga već u prvom dijelu ostvarila prednost od 2:0 koju su u nastavku "vukovi" samo uspijeli smanjiti, ali ne i sustići. Pri kraju susreta stvorili su gosti nekoliko izglednih prilika koje su ostale neiskorištene.

U Frankfurtu je Eintracht pokušao agresivnom igrom od samog početka "slomiti" Herthu, međutim gosti iz Berlina iz dvije su prilike postigli dva pogotka što je u potpunosti šokiralo domaću momčad. Nastavak je donio rutiniranu igru Berlinčana koji su rezultat još i povećali na krajnjih 4:0.

Momčad Tomislava Piplice, Energie, i dalje nakon nesigurne igre rasprodaje bodove. Ovaj je puta sva tri boda iz Cottbusa odnio Köln, kojemu je ovo ujedno i prva gostujuća pobjeda.

U Rostocku Hansa se dokopala svoje druge ovosezonske pobjede na svom stadionu. "Ceh" je platio Panadićev Hamburger SV.

U minhenskom derbiju gosti iz predrgrađa, Unterhaching, je iznenadio 60-ere. Diktirao je 1860 München igru većim dijelom susreta, ali je bodove na svoj konto ipak upisao Unterhaching.

U Bremenu je Werder nakon nekoliko neuvjerljivih kola uspio doći do pobjede. Bolji je s minimalnih 1:0 Werder bio od Stuttgart koji se ovim porazom učvrstio na dnu tablice.