Malaga Alaves 3:1
Barcelona Osasuna 2:0
Numancia Las Palmas 0:1
Real Zaragoza 24.sij.

Ovog tjedna odigrano je devet utakmica španjolske nogometne lige, Primera Divizion, a nakon ovog kola na vrhu ljestvice su i dalje Valencia i Deportivo, koji su se malo izdvojili sa prednošću četiri boda. Njihov prvi pratitelj je madridski Real, koji ima i susret manje jer im je utakmica ovog kola sa Zaragozom, odgođena za 24. siječnja. Razlog odgode je utakmica za Interkontinentalni Kup, koja će se odigrati u utorak u Tokiju. Protivnik europskom prvaku biti će pobjednik južnoameričkog Libertadores Kupa, argentinska momčad Boca Juniorsa.

Derbi susret 12. kola odigran je posljednji, u nedjelju navečer, a bila je to derbi utakmica pokrajine Galicije, dvoboj Deportiva i Celte. Prepuni Riazor stadi vidio je jednu borbenu i uzbudljivu utakmicu prepunu žutih kartona. Bila je to utakmica puna tempa sa mnoštvom neiskorištenih prigoda. Najbolju je, u 45. minuti, za domaćine propustio realizirati Diego Tristan, nakon što je sam izborio jedanaesterac, odglmivši prekršaj u šesnaestercu. Derbi je presudio ulazak u igru Brazilca Djalminhe u 56. minuti. Odmah je fenomenalnim potezom, kojega se ne bi postidio niti njegov stric Pele, u šansu gurnuo Turu Floresa. Djalminha je lani bio najbolji igrač Depora i jedan od najzaslužnijih za njihov naslov, a da se nakon ozljede vraća u pravu formu potvrdio je u 75. minuti postigavši rijetko viđen gol. U šesnaestercu ga je pronašao Tristan, a Djalminha je petom izbacio jednog obrambenog igrača te zatim super preciznim udarcem pronašao rašlje gola gostiju. Nešto kasnije Makaay je pogodio vratnicu, a gosti su na kraju ostali bez golova, iako je moglo biti drugačije da su Karpin, Catanha i Doriva iskoristili svoje prigode.

Vodeću poziciju zadržala je i Valencia, domaćom pobjedom protiv Ovieda. Ipak, usprkos dominaciji Valencije u prvom poluvremenu nije bilo golova. Da je bilo tako gosti mogu zahvaliti kapetanu domaćina, Mendieti, koji je slabo izveo jedanaesterac te ga je vratar Esteban obranio. Prigodu za popravak, iz 50. minute, Mendieta ipak nije propustio te je iz drugog jedanaesterca, dosuđenog zbog igranja rukom, doveo svoju momčad u vodstvo. Konačnih 2:0 djelo je Killy Gonzalesa nakon prekrasnog udarca sa 30-ak metara. Trener gostiju, Radomir Antić, mora biti zadovoljan jer je poraz mogao biti znatno uvjerljiviji.

Identičnim rezultatom, ali uz znatno više muke, Barcelona je svladala Osasunu. Katalonci su u krizi, sve više se govori o trenerskoj smjeni, a kao mogući nasljednici se spominju igračke legende Ronald Koeman i Bernd Schuster. Vjerojatno je trener Ferrer i u ovoj utakmici još više kompromitirao svoj status u Barci, ostavivši na klupi Rivalda i Cocua. Brazilac je ušao u igru u drugom poluvremenu, a prvi gola pao je u 68. minuti kada su gledatelji već počeli zviždati na lošu igru Barcelone. Precizno dodavanje Gerarda i sigurna realizacija Kluiverta osigurali su vodstvo domaćinoj momčadi. Pobjedu je potvrdio Sergi, koji je uočio vratara Nuna daleko od svojih vratiju te sa gotovo četrdeset metara pogodio mrežu gostiju za konačnih 2:0.

Naši igrači u ovom kolu nisu nastupili. Vučko i Đolonga nisu ulazili sa klupe za pričuve, Jarni je ozlijeđen, a Peternacova utakmica je odgođena.