Italija do pobjede na samom kraju

Zoran Zdelar • subota, 27.05.2006.

Nakon jučerašnjih uvjerljivih pobjeda, danas su utakmice daleko više obilježile neizvjesnost. Italija je tek u 93. minuti uspjela doći do pobjede od 1:0 nad Ukrajinom, dok su Nizozemci i Danci praktički cijelo drugo poluvrijeme lovili pobjedu, ali su ipak završili s 1:1...

Europsko prvenstvo U21 u gotovo ničemu ne odudara od onog koje se igra tek svake četvrte godine, odnosno Eura A reprezentacija. Uvjerljive pobjede, teški remiji, pobjede u posljednjim sekundama, auto-golovi, sve se to može naći na utakmicama posljednjih dana u Portugalu. Jedina razlika od Eura A je daleko slabiji interes medija. Ipak, mladim reprezentativcima to i ne smeta čini se previše.

Nakon što su Ukrajinci u prošlom kolu dokazali svoju klasu, danas su aktualni prvaci ipak ih uspjeli savladati i to u praktički posljednjim sekundama utakmice, dežurni skeptici već to povezuju sa "slučajem" Juventus koji je u istoj maniri ogroman broj put do pobjede dolazio u posljednjoj minuti susreta.

Susret nije bio odveć aktivan super-izglednim prilikama i atraktivnim potezima, što uostalom potvrđuje i rezultat na kraju. Ipak, priliku utakmice su imali Ukrajinci u 51. minuti kad su stvorili totalni kaos u kaznenom prostoru Talijana, ali lopta ipak je ostala van mreže. Talijanima se kasnije sreća ipak osmjehnula u 93. minuti kad je Chiellini uspio glavom ugurati loptu u mrežu za veliko slavlje Azzura.

Nije ni susret Danaca i Nizozemaca bio daleko efikasniji, oni su konačni rezultat postavili već nakon prvih 50 minuta igre, a posljednjih 40-ak minuta oboje su lovili dodatna dva boda što nikome nije pošlo za rukom. Usput rečeno, ovo je tek prvi susret ove dvije reprezentacije na ovoj razini uzrasta. Huntelaar je pokazao zašto je trenutno najbolji član mlade reprezentacije Nizozemske, njegovo pogodak u 38. minuti bio je djelo za sebe kad je doveo svoju momčad u vodstvo (kratkotrajno).

Dancima nije dugo trebalo da odgovore. Nedugo nakon povratka s odmora, u 48. minuti dolazi do izjednačenja rezultata zahvaljujući Kahlenbergu. Pred kraj utakmice Danci su bili veoma blizu osvajanja sva tri boda, novi gol je "visio u zraku", ali je utakmica ipak završena rezultatom 1:1.