Eduardo i Ljubojević ponovno spasili Dinamo

Zoran Zdelar • subota, 08.07.2006.

Dinamo je večeras odigrao još jednu pripremnu utakmicu u nizu, a ovog puta protivnik je bio Yverdon. Dinamu su ponovno slavlje donijeli golovi Eduarda da Silve te Gorana Ljubojevića, a u 3:1 pobjedi prvi je pogodak postigao Ante Tomić...

Dinamo će i u novu sezoni, čini se, ući s vrlo dobrom atmosferom u svlačionici, a to će osigurati prilično dobri rezultati u pripremnim utakmicama. Večeras su zagrebački 'Modri' svladali novog švicarskog drugoligaša Yverdon, koji se do zadnjeg kola borio za ostanak u najelitnijem švicarskom društvu, no ipak se nisu uspjeli spasiti.

Veliko slavlje prisutnim navijačima Dinama donio je Ante Tomić, koji je postigao pogodak nakon dugo vremena, ovog puta već u 5. minuti sa samo nekoliko metara udaljenosti. S minimalnim vodstvom Dinamo je otišao i na odmor, ali nije ga dugo zadržao i nakon odmora. Za izjednačenje Yverdona pobrinuo se Barbosa u 50. minuti.

Ipak, hrvatski prvak spasio je svoju čast u završetku utakmice, baš kao i u prošloj utakmici protiv Auxerrea, a i spasitelji su bili isti. U 82. minuti iz jedanaesterca Dinamo u vodstvo dovodi novi rezervni kapetan Eduardo da Silva, a samo dvije minute kasnije pobjedu potvrđuje novim pogotkom Goran Ljubojević, koji je sve bliže tome da trenera Josipa Kužea 'prisili' na korigiranje svoje planirane formacije sa samo jednim napadačem u početnoj postavi.

Spomenimo da je i sukladno najavi, cijelo prvo poluvrijeme utakmice odigrala rezervna postava Dinama s ponekom iznimkom.

FT Yverdon 1:3 NK Dinamo