Riječani kreću u nepoznato

Zoran Zdelar • četvrtak, 13.07.2006.

Večeras HNK Rijeka započinje novu sezonu utakmicom Kupa Uefe protiv prilično nam nepoznate ciparske Omonije iz Nikozije. Riječani će pokušati doći barem do minimalne pobjede i ne primiti pogodak što bi znatno olakšalo situaciju hrvatskom predstavniku u uzvratu...

Počinje danas nova sezona za sve pratitelje hrvatskog nogometa, Varteks i Rijeka sezonu otvaraju utakmicama Kupa Uefe, a na Kantridi Riječani dočekuju goste s udaljenog Cipra. Omonia je prilično nepoznat suparnik, ali teško da se to može istaknuti kao minus za Riječane, pošto je gotovo sigurno istovjetno i u suparničkom taboru.

Rijeka će odigrati susret u svojoj trenuno najjačoj postavi. Žilić će stati na vrata, a pred njim će u obrani igrati Rendulić, Bosnar, Knežević i Šarić. Usamljenog napadača Ahmeda Sharbinija iz veze će razigravati Linić, Kerkez i Prišć, a u napad će se povremeno ubacivati s bokova i prinove Bule i Mikić. Iskusni stoper Lerant svoju priliku ovog puta će čekati s klupe.

Riječani imaju skromna očekivanja u ovom susretu, 1:0 pobjedom bili bi u potpunosti zadovoljni i za taj rezultat vjeruju da bi bio dovoljan za osiguravanje prolaza u sljedeće kolu u uzvratnoj utakmici.

Sa suprotne strane, u momčadi Omonije ne očekuje se Brazilac Ze Elias i to je znatan hendikep za momčad iz Nikozije. 29-godišnji Brazilac, koji je među ostalima igrao i u milanskom Interu, još uvijek nakon dužeg perioda netreniranja se nije uspio vratiti u optimalnu formu i nema snage za cijeli susret, no nema sumnje, ako zagusti, ući će na teren barem posljednjih 15-ak minuta susreta.

Rijeka - Omonia (Kantrida, 20:45h)