Sjajni Klasnić donio trofej Werderu

Petar Plevnik • subota, 05.08.2006.

Ivan Klasnić na sjajan način otvorio je novu sezonu u dresu Werdera. U finalu njemačkog Liga kupa, Werder je upravo zahvaljući pogocima hrvatskog reprezentativca svladao Bayern sa 2:0...

Nakon što je u polufinalnom susretu protiv HSV-a prigodu umjesto Klasnića dobio Egipćanin Zidan, trener Werdera Thomas Schaaf u večerašnjem je finalu, odigranom u Leipzigu, prigodu pružio svom udarnom tandemu, Klose - Klasnić.

Takva odluka još se jednom pokazala dobitnom. Najprije je u 29. minuti Klose pronašao Klasnića, koji okružen trojicom Bayernovih igrača, bez oklijevanja puca iz prve i preciznim udarcem gađa "malu mrežicu" nemoćnog Kahna.

Sjajnu prigodu za drugi pogodak Klasnić je imao u 55. minuti, nakon što se lakoćom oslobodio Van Buytena, no Kahn istrčavanjem spriječava novi pogodak u svojoj mreži. Ipak, 10-ak minuta kasnije, Klasnić dolazi do svog drugog pogotka. Iz slobodnog udarca, sa nekih 25 metara od gola, Klasnić prebacuje živi zid i donosi Werderu prvi trofej sezone i prvi Liga kup uopće u Werderovoj povijesti.