Rijeka - Omonia: Razočaranje za uzvrat

Bernard Jurišić, Zoran Zdelar • petak, 14.07.2006.

Nogometaši Rijeke po svemu sudeći ugledali su se na naše reprezentativce, točnije na njihov nastup protiv Australaca. Dva puta imali su prednost u svom posjedu i dva puta uspjeli su tu prednost izgubiti. Očigledno je da je proces stvaranja momčadi još uvijek u tijeku, no nije im preostalo još previše vremena. U sinoćnjem susretu mogli su proći i daleko gore od 2:2. Tek se Dragan Žilić istaknuo svojim standardno dobrim obranama…

Slika 1 od 1.

Ciparski nogometaši uspjeli su izvući za sebe povoljan rezultat sinoć i iako je susret završio rezultatom 2:2, pravilo pogotka u gostima daje im pravo na veće veselje i nadu za prolazak u drugo pretkolo Kupa Uefe. Već sam početak utakmice donio je Riječanima vodstvo. Nino Bule uspio je postignuti pogodak u svom službenom debiju u dresu Rijeke nakon što mu je stigao centaršut koji je uspio ugurati iz leđa vrataru Omonije.

Bila je to praktički jedina svijetla točka Rijeke u prvom poluvremenu. Napadač Ahmad Sharbini gotovo da nije u posjedu loptu imao niti ukupno 30-ak sekundi i to je podatak koji zorno prikazuje 'uspavanost' Rijekina veznog reda. Riječani su se stisnuli u svojoj polovici terena i bila je to «repriza» utakmice Hrvatska - Australija. Je li uopće potrebno spomenuti tko je bio u ulozi Hrvatske?

Ciprani uspijevaju materijalizirati stalne napade te u 31. minuti i druga prinova Rijeke ostavlja traga na rezultatu. Mihael Mikić u svom kaznenom prostoru je srušio Ciprana, a nakon ponovljenog izvođenja kaznenog udarca, Vakouftsis donosi izjednačenje klubu s juga Europe.

Draganu Skočiću bilo je jasno da se s tako postavljenom momčadi na terenu ne može dalje te na početku drugog poluvremena radi dvostruku izmjenu. Pomoglo je to momcima s Kantride i posljednjih 45 minuta ostavili su ipak prilično bolji dojam, čak su bili na trenutke i znatno opasniji. Ofenzivnije postavljena taktika isplatila se i Dušan Kerkez dovodi Riječane u novo vodstvo već u 51. minuti pogotkom s bijele točke, no nakon samo pet minuta ponovno se Ciprani vraćaju u igru preko Grozdanosvkog koji Omoniju dovodi u daleko lakšu poziciju pred uzvratni susret.

Struka Rijeke morat će u sljedeća dva tjedna mnogo raditi na uigravanju momčadi, a trener bi trebao potaknuti svoje igrače na češće pucanje prema protivničkim vratima. Riječani su u završetku utakmice imali nekoliko solidnih prilika, no sve su redom propadale zbog odugovlačenja s pucanjem prema vrataru Omonije.