Budan donio pobjedu Parmi, Milan poražen na San Siru

Bojan Poturica, Bruno Blumenschein, Leo Tomašević • nedjelja, 22.10.2006.

Igor Budan bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Parmu u minimalnoj 1:0 pobjedi nad Ascolijem. Roma je remizirala s Chievom, a ista sudbina zadesila je i Inter u Udinama...

Igor Budan nastavlja pružati odlične igre u dresu Parme. Hrvatski napadač donio je minimalnu pobjedu svojoj momčadi protiv Ascolija nakon što je postigao pogodak u 10. minuti susreta.

U posljednjem susretu kolu, Palermo je na San Siru šokirao Milan pobijedivši sa 2:0. Milanovi "krvnici" su bili Bresciano u 48. minuti i Amauri u 74. minuti susreta.

U prvom poluvremenu je susret bio bez puno uzbuđenja dok su u drugom poluvremenu bile odlučujuće greške milanske obrane, Neste pri prvom golu te Dide pri drugom. Prvi poraz Milana omogućava Palermu skok na prvo mjesto ukupnog poretka zajedno sa Interom koji nije uspio pobijediti u Udinama vrativši se sa samo jednim bodom i lošim napadom.

Roma je uspjela nadoknaditi gol Pellissiera u 40. minuti prvog poluvremena golom svog kapetana Francesca Tottija u 21. minuti drugog poluvremena i tako se zaustavila na neriješenom rezultatu i na trećem mjestu na ljestvici Campionata.

U Bergamu je Atalanta nadoknadila dvostruki zgoditak Quagliarelle za Sampdoriju u četvrtoj i jedanaestoj minuti prvog poluvremena s dva jedanaesterca Donija u 38. minuti prvog te 40. drugog poluvremena i konačnim golom Zampagne u 89. minuti.

Catanija je slavila protiv Lazija s 3:1 golovima Coluccija u 36. minuti i Spinesija u 45. minuti prvog poluvremena te ponovno Coluccija u osmoj minuti drugog poluvremena dok je rimska momčad postigla svoj jedini gol u jedanaestoj minuti drugog poluvremena zahvaljujući Rocchiju.

U regiji Toscani su se igrale dvije utakmice, prvu je Fiorentina dobila protiv Reggine sa sigurnim rezultatom od 3:0 golovima Mutua u 30. i Santane u 43. minuti prvog poluvremena te Blasija u desetoj minuti drugog poluvremena. Drugi je susret bio među dva kluba te iste regije, Livorna i Siene, i završio je neriješeno i bez zgoditaka. Knežević je bio na klupi Livorna.

Serie A, 7. kolo: Atalanta - Sampdoria 3:2, Catania - Lazio 3:1, Fiorentina - Reggina 3:0, Livorno - Siena 0:0, Parma - Ascoli 1:0, Udinese - Inter 0:0, Milan - Palermo 0:2.