Valencia na čelu s Barcelonom

Marko Kljaić • nedjelja, 22.10.2006.

Drugog dana 7. kola Primere odigrano je još šest utkamica. Valencia i Sevilla i dalje prate Barcelonu, Athletc Bilbao ponovno izgubio na domaćem terenu...

Valencia je na domaćem travnjaku ugostila momčad Osasune od koje se ove sezone očekivalo puno više. U 16. minuti prvog dijela najbolji strijelac domaćih Villa postigao je vodeći pogodak. Na kraju se ispostavilo da je to bio i jedini pogodak na utakmici. Valencia se izjednačila s Barcelonom na čelu ljestvice s 16 bodova i jednom utakmicom više.

Još jedan od kandidata za osvajanje naslova, Sevilla upisala je pobjedu na domaćem terenu. Rezultatom 2:1 bili su bolji od Gimnastica. Domaće je u vodstvo doveo Kanoute u 21. minuti. Pet minuta nakon toga Kanoute povisuje rezultat na 2:1. U 22. minuti nastavka gostujući vezni igrač Ceullar postiže pogodak i postavlja konačni rezultata 2:1.

Recreativo je nakon odličnog starta upisao drugi poraz u nizu. Ovaj puta su ih na domaćem terenu nadigrali igrači Getafea. Prva je povela gostujuća momčad u 42. minuti preko Alexisa. U devetoj minuti nastavka Sinama Pongolle je svojim trećim pogotkom u prvenstvu vratio utkamicu na početak. Gosti se ne predaju i u 72. minuti pogotkom Morala dolaze do vodstva i do nove pobjede. Tom pobjedom Getafe je preskočio Recreativo na ljestvici i trenutno se nalazi na sedmom mjestu.

Espanyol i Racing iz Santandera voditi će tešku bitku za ostanak u društvu najboljih. U današnjem međusobnom susretu podijelili su bodove, što ne može zadovoljiti ni jedne ni druge. Goste iz Santandera je u vodstvo doveo Munitis nakon 25 minuta igre. Na samom kraju prvog dijela Tamudo postiže pogodak za Espanyol i na odmor se odlazi izjednačenim rezultatom. U zadnjih nekoliko minuta prava šok utakmica. Prvo gosti dolaze u vodstvo autogolom domaćeg igrača Chica. U sudačkoj nadokmadi glavni sudac sudi najstrožu kaznu za Espanyol i isključuje gostujućeg braniča Pinillosa. Tamudo je precizan s bijele točke i svojim drugim pogotkom na utakmici uspjeva sačuvati bod domaćinima.

Athletic ponovno nije uspio pobjediti na domaćem terenu. Ovaj puta ih je nadigrala momčad Celte iz Viga. Jedini pogodak na utakmici dijelo je Fernanda Baiana na samom startu utakmice u 6. minuti. Celta polako diže formu i s ova tri boda popela se za tri i sada se nalazi na desetom mjestu.

Mallorca nije uspijela na domaćem terenu svladati vrlo slabi Sociedad. U nezanimljivoj utakmici bez pogodaka jedini događaj koji vrijedi zapamtiti je isključenje gostujućeg igrača Gerarda dvadeset minuta prije kraja utkamice. Domaćini to nisu znali iskoristiti i gosti iz San Sebastiana upisuju drugi bod u ovom prvenstvu.

Sve dosadašnje utakmice su u sjeni velikog derbija između Real Madrida i Barcelone koji počinje u 21:00 po našem vremenu.

Primera Division, 7. kolo: Valencia - Osasuna 1:0, Sevilla - Gimnastic 2:1, Recreativo Huelva - Getafe 1:2, Espanyol - Racing Santander 2:2, Mallorca - Real Sociedad 0:0