Hemofarmu napeta završnica, Zvezda uspješno kroz Široki Brijeg

Bruno Blumenschein, Nikola Božić • subota, 27.01.2007.

U preostalim susretima 19. kola NLB lige najzanimljivije je bilo u Širokom Brijegu gdje su se sastali domaći Široki i beogradska Crvena Zvezda. Ništa manje nije bilo zanimljivo ni u Vršcu gdje je ljubljanska Olimpija gostovala kod Hemofarma…

Zvezdi dovoljna posljednja četvrtina

U prvoj utakmici 19. kola NLB lige Crvena Zvezda je morala na teško gostovanje u Široki Brijeg. Utakmicu bolje otvaraju gosti iz Beograda te u devetoj minuti susreta imaju četiri poena prednosti (20:24).

Tada domaći igrači mini-serijom od 7:0 dolaze u prednost od tri poena te se u drugu četvrtinu ulazi rezulatom 27:24 za domaće košarkaše. U drugoj četvrtini domaći košarkaši su se, u jednom trenutku, odlijepili na +6, no na odmor se odlazi s minimalnom prednošću (48:45).

Nastavak utakmice pripada domaćinima te semafor u 25. minuti pokazuje velikih 58:49. Tada se budi Zvezda te se vodstvo domaćima topi sve do 32. minute kada Zvezda prelazi u vodstvo nakon dugo vremena. Do kraja utakmice prednost gostiju je samo rasla te na kraju Zvezda zasluženo slavi rezultatom 76:85.

Najefikasniji u redovima gostiju bio je Tadija Dragičević sa 22 poena dodavši osam skokova, dok je u redovima gostiju prednjačio Ivan Opačak sa 16 poena uz devet skokova.

Deseta trica za pobjedu nije ušla

Oporavljena Olimpija gostovala je kod ozljedama desetkovanog Hemofarma. Unatoč problemima s ozljedama, domaći košarkaši bolje otvaraju utakmicu. Na kraju prve četvrtine semafor pokazuje visokih za Hemofarm. Početak druge četvrtine također pripada domaćim košarkašima, no krajem prvog poluvremena Olimpija se uspijeva približiti domaćim košarkašima te tricom Dormena Lorbeka prelaze u vodstvo (45:46).

Nastavak utakmice opet pripada Hemofarmu, u 25. minuti semafor pokazuje 60:52, no Olimpija se opet uspijeva vratiti u utakmicu te se u posljednju četvrtinu ulazi s minimalnim vodstvom Hemofarma (62:60). Pet minuta prije kraja utakmice Hemofarm ima veliku prednost od deset poena. No, nakon samo tri minute domaći košarkaši uspjeli su prokockati prednost te Olimpija vodi nakon dugo vremena.

Pobjedu domaćoj ekipi donio je Predrag Šuput slobodnim bacanjima u samom finišu utakmice. Priliku za eventualnim produžetkom prokockao je Ivica Jurkovič u posljednjem napadu gostiju, promašivši šut za dva poena, nakon što Teemu Rannikko nije ubacio tricu za pobjedu, što bi mu bio deseti ubačaj u utakmici iza crte 6,25.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je upravo Rannikko sa 37 poena, dok je kod domaćina najbolji bio spomenuti Šuput sa 25 poena dodavši pet skokova i tri asistencije.

Srpsko-crnogorski derbi igran je u Podgorici gdje su se sastali domaća Budućnost i FMP. U vrlo napetoj utakmici uspješniji su bili gosti (81:85), iako je domaćin imao i 14 poena prednosti. Najefikasniji pojedinac susreta bio je domaći košarkaš Miljan Pavković sa 19 poena, dok su goste predvodili Cvetković, Teodošić i Todorović sa 14 poena.

NLB liga, 19. kolo: Široki Prima Pivo - Crvena Zvezda 76:85, Hemofarm - Union Olimpija 78:76, Budućnost - FMP 81:85