Viduka potopio Chelsea, Manchester moćan

Marin Vuković • četvrtak, 24.08.2006.

Protekle sezone na prvi poraz Chelseaja čekali smo sve do početka studenog, odnosno 12. kola kada ih je na Old Traffordu svladao Manchester United. Ove godine Mourinhova je momčad poražena već u drugom kolu, ponovno je za aktualne prvake ostao nepobjediv Middlesbrough. Impresivan start u prvenstvu nastavio je pak Manchester United...

Pomalo je čudan pogled na ljestvicu Premiershipa nakon večeras odigranih utakmica drugoga kola. Najskuplja momčad Premiershipa nalazi se na sedmom mjestu, a tamo zasigurno već dugo nije bila. Znamo, rana je faza natjecanja i Chelsea je i dalje glavni favorit prvenstva, no poraz od Middlesbrougha sasvim je sigurno vijest dana u Engleskoj, a najslađi plijen svakoj momčadi upravo je Mourinhova selekcija zvijezda.

Jedna od tih zvijezda, Ukrajinac Andrej Ševčenko, doveo je Chelsea u vodstvo u 16. minuti i gosti su tu prednost držali sve do same završnice, propustivši putem nekoliko prigoda za povećanje vodstva. A tada je uslijedio preokret. Prvo je u 80. minuti Emanuel Pogatetz sjajno reagirao nakon slobodnjaka Rochembacha i glavom pogodio mrežu Cudicinija, a zatim je u posljednjoj minuti susreta australski Hrvat Mark Viduka doveo Riverside stadion u ekstazu. Nakon poraza od 3:0 prošle sezone, Chelsea ponovno napušta Middlesbrough pognute glave.

Vezane vijesti

U prvom kolu prije nekoliko dana Manchester United do vrha je napunio mrežu Fulhama slavivši s visokih 5:1. Čak četiri od pet pogodaka postigli su već u početnih 19 minuta utakmice. Niti drugi protivnik Uniteda nije prošao puno bolje. Momčad Alexa Fergusona protutnjala je Valleyjem i svladala Charlton s 3:0. Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Odmah na početku mrežu domaćih načeo je Darren Fletcher, a u posljednjih deset minuta pobjedu su potvrdili Louis Saha i miljenik navijača crvenih vragova Ole Gunnar Solskjäer.

Aston Villa je nakon boda osvojenog u Londonu stigla pred svoje navijače u Birmingham i predstavila se pobjedom protiv novog premierligaša Readinga. Gosti su startali pobjedom nad Middlesbroughom u sjajnoj utakmici prvoga kola, no nisu se uspjeli spasiti poraza od Ville. Vodili su s 1:0 od četvrte minute golom Kevina Doylea, no domaći su uspjeli preokrenuti susret. Juan Pablo Angel je izjednačio s bijele točke, a pobjedu im je donio Garreth Barry nakon sat vremena igre.

Blackburn i Everton podijelili su bodove odigravši 1:1, a istim je rezultatom završen i susret Fulhama i Boltona. Manchester City i Portsmouth nisu pronašli put do mreže te je njihov susret završen najmanje popularnim rezultatom 0:0.

Preostala dva susreta drugoga kola odgođena su zbog obveza klubova u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Liverpool i Newcastle igrat će 20. rujna, dok je susret Wigana i Arsenala odgođen čak za 13. prosinca ove godine.

Premiership, 2. kolo, 23.08.2006.

Middlesbrough - Chelsea 2:1, Charlton - Manchester United 0:3, Aston Villa - Reading 2:1, Blackburn - Everton 1:1, Fulham - Bolton 1:1, Manchester City - Portsmouth 0:0