Hesselink lansirao Celtic na vrh

Marin Vuković • subota, 26.08.2006.

U svom prvom nastupu za momčad Celtica Jan Vennegoor of Hesselink postao je i heroj postigavši pobjednički pogodak za zeleno-bijele u susretu s Hibernianom. Vrlo su uvjerljivi bili nogometaši Heartsa pregazivši Inverness CT...

Iako su Hibsi došli do ranog vodstva pogotkom Scotta Browna već u osmoj minuti, te uspjeli sačuvati tu prednost i do odmora, nastavak je susreta pripao domaćima. Preokrenuli su rezultat na krilima odlične igre dvaju ovosezonskih prinova Leeja Naylora i Jana Vennegoora of Hesselinka.

Donedavni igrač Wolverhamptona Naylor sjajno je u 62. minuti uposlio Macieja Zurawskog kojemu nije bilo teško zatresti mrežu za 1:1, a samo četiri minute kasnije Celtic je u potpunosti preokrenuo rezultat golom Hesselinka. Uz nova tri boda i s utakmicom više od Glasgow Rangersa, Celtic je barem na jedan dan preuzeo čelnu poziciju u škotskom Premiershipu.

Vezane vijesti

Iako su ispali iz trećeg pretkola Lige prvaka i morat će se zadovoljiti Kupom Uefe, igrači Heartsa uvjerljivo su odradili utakmicu s Invernessom CT i slavili s visokih 4:1. U 20. minuti Pinilla je donio prednost domaćima, no u 31. izjednačuje Bayne. Golom Jamieja Molea u 42. minuti Hearts si je ipak priuštio miran odlazak na odmor, a posao su u drugom dijelu dovršili Driver i Aguiar pogocima u završnici susreta.

Nakon dva odlična rezultata kojima su sjajno otvorili sezonu, igrači St Mirrena već treće kolo zaredom ne znaju za pobjedu. Danas su na svom stadionu poraženi od Dundee Uniteda prilično uvjerljivo s 3:1. Dvostruki strijelac za goste bio je njihov kapetan Barry Robson koji je devet minuta prije kraja zaradio i drugi žuti karton te morao napustiti travnjak, ali utakmica je već bila riješena.

Prvu je pobjedu sezone, nakon čak četiri poraza, uspio zabilježiti Motherwell. Samo jedan gol bio im je dovoljan da s gostovanja protiv Falkirka donesu sva tri boda. Strijelac je bio Scott McDonald. Dunfermline pak nije bio takve sreće. U pet dosadašnjih kola još uvijek nisu osjetili slast pobjede, a danas su poraženi na gostovanju kod Aberdeena također s 1:0.

Škotski Premiership, 5. kolo, 26.08.2006.

Celtic - Hibernian 2:1, Hearts - Inverness CT 4:1, St. Mirren - Dundee United 1:3, Falkirk - Motherwell 0:1, Aberdeen - Dunfermline 1:0