West Ham prekinuo crnu seriju

Marin Vuković • nedjelja, 29.10.2006.

Nakon pet uzastopnih poraza i pada na pretposljednje mjesto Premiershipa, West Ham je napokon došao do tri boda. Na svom Upton Parku svladali su Blackburn i izvukli se iz uvijek neugodne zone ispadanja...

U izjednačenoj utakmici Hammerse je u vodstvo doveo veteran Premiershipa, 40-godišnji Teddy Sheringham pogotkom u 21. minuti utakmice. Nakon ubacivanja Benayouna Sheringham je bio najviši i glavom poslao loptu u mrežu.

Kada se u 79. minuti Hayden Mullins najbolje snašao u šesnaestercu i nakon kornera Etheringtona povisio na 2:0, bilo je jasno da će bodovi ostati na Upton Parku. David Bentley je u posljednjoj minuti smanjio prednost West Hama na 2:1, no daljnjih stresova za momčad Alana Pardewa nije bilo.

Premiership, 10. kolo, 29.10.2006:
West Ham - Blackburn 2:1; jučer: Portsmouth - Reading 3:1, Bolton - Manchester United 0:4, Sheffield United - Chelsea 0:2, Arsenal - Everton 1:1, Liverpool - Aston Villa 3:1, Fulham - Wigan 0:1, Watford - Tottenham 0:0, Newcastle - Charlton 0:0