Real startao bodom, Atletico pobjedom u gostima

Marko Kljaić • nedjelja, 27.08.2006.

Drugi dan prvog kola španjolske nogometne lige donio je sedam novih susreta. Najzvučniji dvoboj odigrali su na Santiago Bernabeuu Real i Villarreal. No, krenimo redom...

Deportivo je rezultatom 3:2 pobijedio Real iz Zaragoze! U najefikasnijoj utakmici kola momčad iz Zaragoze došla je u vodstvo već u devetoj minuti preko Diega Milita. Nakon samo sedam minuta Rodriguez je izjednačio za Deportivo. U 38. minuti je Sergio realizirao najstrožu kaznu za domaćine i na taj ih način doveo u vodstvo.

U drugom dijelu gosti ostaju s igračem manje nakon što je u 70. minuti isključen Juanfran. Deportivo koristi igrača više i golom Arizmendija 16 minuta prije kraja utakmice odlazi na nedostižnih 3:1. Nekadašnji igrač njemačke Borussije iz Dortmunda Ewerthon uspijeva u 80. minuti tek smanjiti rezultat i ublažiti poraz Reala iz Zaragoze.

Vezane vijesti

Momčad Gimnastica vratila se u prvu ligu nakon dugih 56 godina i u prvom susretu upisali su i prvu pobjedu. Na gostovanju u Barceloni kod Espanyola iskoristili su slabu igru domaćina i kući se vraćaju s tri osvojena boda. Jedini pogodak na utakmici postigao je Campano u 51. minuti. To je bila tek 28. pobjeda u povijesti kluba u najjačem razredu španjolskog nogometa.

Slika 1 od 2.

Još jedna gostujuća momčad vratila se kući s punim plijenom. Nijemac Bernd Schuster odlično je posložio momčad Getafea i sasvim zasluženo pobijedio rezultatom 2:0. Prošlogodišnji hit prvenstva Osasuna pokazala je slabu igru u obrani. Koncentracija im je popustila u drugom dijelu utakmice, kada su im gostujući vezni igrači Celestini i Nacho postigli pogotke u 52. i 75. minuti utakmice.

Da je ovo bila slaba večer za domaćine dokazali su i igrači Racinga iz Santandera. Njih su na El Sardineru nadigrali momci iz madridskog Atletica rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak na utakmici postigao je najveća zvijezda gostiju Fernando Torres u 12. minuti susreta. Čitavih 45 minuta u nastavku domaćini su igrali s igračem više, jer je sudac u 45. minuti isključio Grka Georgiosa Seitaridisa.

Derbi dana, a možemo i reći derbi kola odigrali su Real Madrid i Villarreal. Pred prepunim gledalištem domaćini nisu uspjeli otvoriti novo prvenstvo pobjedom. Žuta podmornica bila je pretvrd orah za momčad Fabija Capella. U čvrstoj utakmici bez puno prilika momčad iz Villarreala pod vodstvom trenera Manuela Luisa Pellegrinija uspjela je izvuči neodlučen rezultat. Prema prikazanoj igri, Riquelme i društvo bit će jedan od glavnih favorita u ovogodišnjem prvenstvu.

Slika 2 od 3.

Povratnici u elitno društvo, Recreativo iz Huelve uspjeli su tek remizirati na domaćem travnjaku u susretu s Mallorcom. Najuzbudljiviji trenuci na utakmici zbili su se u zadnje četiri minute kada su postignuta oba pogotka. Prvo je goste u vodstvo doveo Arango, vezni igrač rodom iz Venecuele. Za domaćina je bod osigurao novopridošli igrač iz Villarreala, Santiago Cazorla Gonzales.

Utakmice koje su danas odigrane obilježili su neučinkovitost napadača, samo jedna pobjeda domaćina te čak 37 žutih kartona i dva crvena. Nadamo se da će u napadači već u sljedećem kolu biti uspješniji i da će biti više pogodaka.

Posljednja današnja utakmica odigrana je na San Mames stadionu pred 45.000 ljudi. Athletic Bilbao ugostio je momčad Real Sociedada. U prvih 45 minuta bolji su bili domaćini, koji su pogotkom Aduritza u 38. minuti s 11 metara poveli rezultatom 1:0. U drugom poluvremenu gosti su bili bolji, imali su više prilika i na samom kraju utakmice zasluženo poravnali rezultat. Pogodak je postigao vezni igrač Sociedada Mikel Aranburu. Podjela bodova u ovom susretu bio je najpravedniji mogući ishod.

Da podsjetimo, u jučerašnjoj utakmici Valencia je bila bolja od Betisa 2:1. Sutra se igra utakmica u Vigu između Celte i Barcelone. U utorak prvo kolo zatvaraju Sevilla i Levante.

Primera division, prvo kolo, nedjeljni susreti: Osasuna - Getafe 0:2, Racing - Atletico Madrid 0:1, Real Madrid - Villarreal 0:0, Recreativo - Mallorca 1:1, Espanyol - Gimnastic de Tarragona 0:1, Deportivo - Real Zaragoza 3:2, Athletic Bilbao - Real Sociedad 1:1.