Petrić i dalje pogađa

Branimir Korać • subota, 22.07.2006.

Basel opravdava ulogu prvog favorita za osvajanje naslova Švicarske već na samom startu prvenstva. U drugom kolu igrali su na svom travnjaku protiv Schaffhausena i upisali glatku pobjedu 3:0...

Mladen Petrić u susretu protiv Schaffhausena nije krenuo u udarnih 11 već je ušao na poluvremenu, ali unatoč tome upisao se među strijelce. U 90. minuti bio je strijelac posljednjeg, trećeg, pogotka Basela za potvrdu pobjede. Prije njega strijelci su bili Mile Sterjovski u četvrtoj i Scott Chipperfield u 82. minuti.

Osim Petrića, nastupio je i Ivan Rakitić koji je asistirao Sterjovskom kod prvog pogotka. Rakitić je igrao do 61. minute kada ga je zamijenio Burgmeier, a zaradio je i žuti karton u 49. minuti.

U drugom susretu Zürich je očekivano svladao Aarau s 3:0. Dvostruki strijelac bio je Alhassane Keita iz Gvineje, a jedan pogodak postigao je Rafael de Araujo.