Rapid do pobjede, Bilić strijelac

Branimir Korać • nedjelja, 06.08.2006.

Nakon dva poraza u prva tri kola, bečki Rapid upisao je tešku pobjedu protiv novaka u austrijskoj Bundesligi Altacha s 3:2. Među strijelce upisao se i naš napadač Mate Bilić...

Slika 1 od 1.

Očekivalo se kako će Rapid imati lagan posao protiv Altacha, ali gosti su im stvorili dosta problema. Imali su vodstvo, 15 minuta prije kraja držali neodlučen rezultat, ali nisu i izdržali.

Poveo je Altach već u desetoj minuti preko Ferreire Da Silve, a osam minuta kasnije Mate Bilić poravnava u akciji u kojoj je sudjelovao i Mario Bazina. Biliću je to drugi pogodak u dresu Rapida ove sezone. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Čeh Radek Bejbl donosi Rapidu vodstvo.

U drugom poluvremenu Altach poravnava u 63. minuti pogotkom Manuela Schmida, ali ipak domaćini dolaze do pobjede pogotkom Markusa Katzera u 76. minuti.

Mate Bilić odradio je svih 90 minuta dok je Marija Bazinu u 62. minuti zamijenio Erwin Hoffer.