Ivo Šušak odlazi iz Osijeka

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 18.09.2006.

Zahuktava se "trenerska tržnica" u HNL-u. Najnovija, iako pomalo iznenadna vijest glasi - Ivo Šušak podnio je ostavku na mjesto trenera Osijeka. Ipak, Šušak neće odmah napustiti Gradski vrt...

Slika 1 od 1.

Dragan Skočić "preživio" je utakmicu između Rijeke i Osijeka (2:2), a iznenađujuće je odlazak najavio osječki strateg Ivo Šušak. Osječani su u Rijeci vodili s 2:0 nakon prvog poluvremena, ali su se domaćini uspjeli vratiti i pogotkom Linića u posljednjoj minuti spasiti bod.

No, Šuška ipak nije "glave" stajala propuštena pobjeda u Rijeci. Već duže vrijeme osječki trener je u sukobu s navijačima, koji mu zamjeraju loše taktičko postavljanje momčadi i forsiranje igrača koji, prema navijačima, ne zaslužuju toliko kredita. Istovremeno, osječki juniori, koji su prošle sezone bili najbolji u zemlji, dobivaju jako malo prigoda.

Šušak je objavio da napušta klupu Osijeka, ali ne odmah. Iako je ostavka neopoziva i objašnjena "nesrazmjerom između navijačkih zahtjeva i stvarnih mogućnosti", na zahtjev predsjednika Branimira Glavaša vodit će momčad u kup utakmici protiv Križevaca u srijedu, te prvenstvenom derbiju protiv Hajduka u subotu, kako bi klub dobio vremena odabrati njegovog nasljednika.