Dinamo - Međimurje: Četiri gola, četiri kola, titula

Tomislav Pacak, Marin Vuković • subota, 28.04.2007.

Pobjedom nad Međimurjem od 2:1 Dinamo je iskoristio Hajdukov remi na Poljudu i četiri kola prije kraja prvenstva osigurao i obranio naslov prvaka Hrvatske. Usprkos tomu, sunčano subotnje predvečerje većina je Zagrepčana odlučila provesti daleko od maksimirskog stadiona, pa se na tribinama skupilo tek 2.000 gledatelja koji nisu mogli uživati u posebno lijepom nogometu, iako je Dinamo postigao četiri pogotka i odigrao koliko je bilo dovoljno za osvajanje nova tri boda.

Slika 1 od 1.

Vezane vijesti

Modri su na najbolji mogući način otvorili utakmicu, pogotkom već u četvrtoj minuti. Luka Modrić glavom je pogodio mrežu Vjekoslava Tomića i doveo Dinamo u vodstvo. Samo tri minute kasnije u lijepoj je prilici Eduardo, ali njegov prizemni udarac završava pored lijeve vratnice međimurskog gola.

U tim trenucima razglasom je objavljen rezultat utakmice na Poljudu, gdje je Slaven Belupo poveo s 1:0, što je pozdravljeno aplauzom gledatelja na tribinama. Sve do 21. minute malo se toga događalo na obje strane, a tada se u prilici našao Boško Peraica i nakon duela s Gordonom Schildenfeldom pao u Dinamovom šesnaestercu. Glavni sudac utakmice Edo Trivković procijenio je da prekršaja nije bilo.

Kako se prvo poluvrijeme bližilo kraju, tako je i Međimurje postajalo sve hrabrije u naletima prema Dinamovom kaznenom prostoru. U 41. minuti Mario Rac je lijepo pucao, ali Lončarić vadi loptu iz gornjeg desnog kuta. U samoj završnici prvog dijela ponovno prilika za Međimurje, lopta ovaj put završava preko grede. Malobrojno gledateljstvo Dinamove je igrače u svlačionicu otpratilo zvižducima za opuštanje i premalo truda u ovoj utakmici.

Slika 3 od 3.

Kao i u prvom poluvremenu, Dinamo je i početkom nastavka stigao do pogotka. Nakon ubacivanja Eduarda s lijeve strane loptu je u vlastitu mrežu poslao Danijel Štefulj i donio modrima prednost od 2:0. Odmah potom Eduardo je u prilici za treći pogodak, no puca pored vratnice.

U 51. minuti nesigurnost Dinamove obrane dopustila je Međimurcima povratak u igru. Dinamov vratar Lončarić krivo je procijenio udaljenost do lopte, do nje je prije stigao Davor Piškor, lako ga zaobišao i s 30-ak metara poslao loptu u praznu mrežu za 2:1.

Slika 2 od 2.

Nakon završetka utakmice u Splitu, preko razglasa je objavljen konačan rezultat i objavljeno kako će Dinamo u slučaju pobjede postati novi/stari prvak, što su Bad Blue Boysi pozdravili glasnom pjesmom i slavljem, iako je do kraja utakmice ostalo još 20-ak minuta.

U samoj završnici utakmice Dinamo je s dva brzopotezna pogotka usprkos neuvjerljivom izdanju ipak došao do uvjerljive pobjede. Prvo je u 87. minuti Mihael Mikić izbio sam pred vratara Tomića i prebacio ga za 3:1, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Vedran Ćorluka svojim drugim pogotkom u Maksimiru postavio je konačnih 4:1.

Slavlje na travnjaku moglo je početi, Dinamovi nogometaši otrčali su pod maksimirski sjever i proslavili s Bad Blue Boysima, a zatim otrčali i pobjednički krug uz taktove pjesme "Dinamo je pravi šampion." Potom su od mažoretkinja posudili Dinamove zastave te, baš kao i prošle godine nakon utakmice s Hajdukom, sjeli na vozilo koje koristi liječnička ekipa i provozali se atletskom stazom maksimirskog stadiona.