Soto donio pobjedu Kolumbiji

Branimir Korać • četvrtak, 17.08.2006.

Najveći dio prijateljskih susreta u ovom Fifinom terminu igran je tijekom jučerašnjeg dana, a program su kompletirali Južnoamerikanci s tri noćašnje utakmice. Domaćini su bili neuspješni i nisu uspjeli ostvariti niti jednu pobjedu...

Najzanimljiviji dvoboj igran je u Santiagu gdje je Čile igrao s Kolumbijom. U posljednjih sedam susreta Čileanci nisu znali za poraz i Kolumbiju su dočekali u vrlo jakom sastavu nadajući se nastavku pozitivnog niza. No niz je prekinut i to dvije minute prije kraja susreta kada ih je pokopao nesuđeni Dinamovac Elkin Soto pogotkom nakon velike pogreške domaćeg vratara.

Inače Kolumbija je povela u 67. minuti pogotkom veterana Preciada, a poravnao je u 88. minuti Suazo iz jedanaesterca koji je sam i izborio.

Peru je na svom terenu očekivao lagan posao protiv Paname, ali je doživio veliko razočaranje. Panamci su odnijeli pobjedu 2:0 pogocima Philipsa u 20. minuti te Gomeza u 87.

Razočarala je i Venezuela koja je na svom terenu tek remizirala bez pogodaka s Hondurasom.

Prijateljske utakmice: Čile - Kolumbija 1:2, Peru - Panama 0:2, Venezuela - Honduras 0:0.