Odličan start čakovečkog drugoligaša

Ivana Strahija • subota, 19.08.2006.

Teško i sparno vrijeme spustilo se u subotnje popodne nad čakovečki stadion, podsjetivši nas još jednom da je ljeto još daleko od svog kraja. Iako je novinarskoj loži bilo teško raditi svoj posao u zagušljivom ambijentu, izgleda da čakovečkim igračima omara ipak nije smetala.

Čakovčani kreću vrlo napadački pa u prvih 15 minuta susreta bilježimo čak dvije dobre akcije domaćina. Prvo Danijel Jagec iz slobodnog udarca dodaje prema Želimiru Mešnjaku, no ovaj loptu promašuje za pola koraka. Odmah potom dobru akciju Čakovčana pokušava do kraja izvršiti Stjepan Krznar, ali njegova lopta završava u rukama spremnog vratara Koprivnice Željka Sokača.

Ipak prvi pogodak pišemo Koprivničanima, no za to im je trebala prigoda s bijele točke. Čakovčanin Denis Srnec propušta zaustaviti nalet Krunoslava Prpića, pa je to prisiljen učiniti Goran Malec, no njegovo je štopanje u domaćem šesnaestercu ipak pregrubo. Iz penala koji je uslijedio za 0:1 zabija Zoran Ogrizović.

Do izjednačenja smo morali čekati svega pet minuta. Zasluge za pogodak idu direktno Dejanu Mezgi koji iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara od gola loptu elegantno šalje u mrežu Koprivnice.

U 40. minuti Koprivničanac Mladen Filipović u bjesomučnom trku prolazi Gorana Maleca i dodaje do svog suigrača Tomislava Balaška koji je precizan za 1:2. Koprivnica je u ponovnom vodstvu, no ne zadugo. Došao je red i na Čakovčane da se okušaju sa 11 metara, nakon što je Ante Šarlija u kaznenom prostoru srušio Daria Šoltića. Penal izvodi Dejan Mezga i izjednačuje na 2:2.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Čakovčani već podižu rezultat. Danijel Jagec puca sa preko 30 metara, više ljutito nego s ciljem, no koprivnički vratar Željko Sokač nespretno skreće loptu pravo u svoju mrežu.

Do konačnog rezultata od 4:2 Čakovec dolazi u 56. minuti, kada Goran Malec odlično reagira na loptu ubačenu iz kornera.

Čakovec je svoja tri boda pošteno zaradio, dok su Koprivničani, iako su imali par dobrih prigoda, ostali kratkih rukava. Ipak valja reći da je dosta rastrzanu igru kao i nezadovoljstvo igrača te publike na obje strane uzrokovao glavni sudac susreta Dalibor Mlakar, koji bi zanat još uvijek, po mišljenju mnogih prisutnih, trebao peći u županijskim ligama.