Inter startao pobjedom, osam golova u Bjelovaru

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.08.2006.

Susretima prvog kola započela je jedinstvena Druga HNL. Odigrano je osam zanimljivih utakmica, a golijada je viđena u Bjelovaru gdje su Bjelovar i Belišće postigli čak osam pogodaka. Prošlosezonski prvoligaš Inter startao je u drugoligaškom društvu pobjedom na gostovanju kod još jednog bivšeg prvoligaša - Marsonije...

Zadar je u Stanovima ugostio Croatiju Sesvete. Gosti su utakmicu započeli dosta defanzivno i domaćin je to iskoristio u 29. minuti kada Burčul glavom šalje loptu u mrežu na ubačaj Mujdže. U drugom dijelu igralo se bolje, ali tek u azvršnici susreta viđeni su novi pogoci nakon nekoliko propuštenih prilika s obje strane. U 88. minuti Martinović je asistirao Vukoviću za 2:0, a dvije minute kasnije Croatia smanjuje preko Flege. Konačnih 3:1 postavio je u sudačkoj nadoknadi Terkeš iz jedanaesterca kojem je prethodio prekršaj nad Vukovićem.

Prava revija pogodaka viđena je u Bjelovaru gdje je gostovalo Belišće. Susret je završen 4:4, a utakmicu su bolje otvorili gosti koji već nakon pet minuta imaju vodstvo 2:0. Dvostruki strijelac bio je Lišnić. Do 26. minute Bjelovar poravnava. Prvo u 16. minuti Bedeković koristi jedanaesterac, a zatim u 26. Šaban s više od 25 metara poravnava. Na isteku prvog poluvremena, u 44. minuti Hodonj ponovno dovodi Belišćane u vodstvo. Golijada je nastavljena i u drugom dijelu. U 66. minuti Lišnić postiže svoj treći pogodak za 4:2, a u završnici susreta domaćin ipak dolazi do boda. Prvo u 78. minuti Pavleković smanjuje na 4:3, a zatim u 89. minuti Vrcić tek što je ušao u igru poravnava na 4:4.

Slika 1 od 1.

Vukovar je odnio sva tri boda s gostovanja kod debitanta u drugoligaškom društvu Moslavine. Gosti su slavili 1:0 pogotkom Ivice Vuke u 25. minuti susreta. Moslavina je imala dosta prilika, ali prije svih Mesić nije bio precizan. Ipak najizgledniju je propustio Tihomir Šeperac koji je u završnici prvog dijela pogodio gredu.

Solinjani su pokraj Jadra s 2:0 svladali Naftaš HAŠK. Gosti su odigrali dobro u prvih 45 minuta, stvorili nekoliko prilika, ali završnica je bila slaba. U nastavku u samo sedam minuta Solin rješava pitanje pobjednika. U 47. minuti Giljušić atraktivno pogađa za vodstvo, a pet minuta kasnije isti igrač podiže na konačnih 2:0.

Marsonia je na svom stadionu pred oko 1200 gledatelja poražena od dojučerašnjeg prvoligaša Intera s 1:0. Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su na kraju više sreće imali gosti. Pobjednički pogodak postigao je u 47. minuti Pek koji je iskoristio zbunjenost domaće obrane. Domaćini mogu žaliti za dvije prigode u kojima im se ispriječila stativa. Prvo je vratnicu tresao Mus u 22. minuti udarcem iz daljine, a zatim u 68. minuti Draganović nakon kornera i odličnog udarca glavom.

Pomorac se dugo mučio sa čvrstim Imoćanima, ali na kraju ipak uzeo pobjedu 2:1. Do pogotka se čekalo sve do 67. minute kada Tokića gosti ruše u svom šasneastercu i sudac Janošević pokazuje na 11 metara. Siguran izvođač bio je Bošnjak. U 81. minuti gosti preko Mandarića poravnavaju na 1:1, a u samoj završnici, u 87. minuti, Marin Prpić ipak donosi pobjedu Kostrenjanima.

Hrvatski dragovoljac pred oko tisuću gledatelja u Sigetu je s 3:0 bio bolji od Mosora. Već u sedmoj minuti domaćini su poveli pogotkom Igora Koretića. Pravu majstoriju izveo je Jurin u 39. minuti kada je s više od 20 metara krasnim udarcem matirao Bečića. Konačnih 3:0 postavio je Mađarić u 86. minuti.

Druga HNL, prvo kolo:
Zadar - Croatia Sesvete 3:1, Solin - Naftaš HAŠK 2:0, Moslavina - Vukovar '91 0:1, Čakovec - Koprivnica 4:2, Bjelovar - Belišće 4:4, Marsonia - Inter 0:1, Pomorac - Imotski 2:1, Hrvatski dragovoljac - Mosor 3:0.