Lille stao u Parizu, Le Mans preokrenuo

Ivan Detelić • subota, 19.08.2006.

Danas je odigrano osam od ukupno deset utakmica trećeg kola Le Championnata. Le Mans je preokrenuo minus dva dok je PSG dobio dosadašnjeg lidera prvenstva...

Dosad neporaženi novi prvoligaš, Valenciennes, otputovao je na noge također još uvijek neporaženom Le Mansu. Gosti su uraganski krenuli i već u devetoj minuti vode pogotkom Savidana, a novi hladan tuš domaćim navijačima priređuje isti igrač, te u 26. minuti svojim drugim pogotkom postavlja rezultat na 0:2. Le Mans se ipak trgnuo i prije kraja prvog djela, pogotkom Koffia u 36. minuti, smanjio zaostatak. U drugom poluvremenu Le Mans je odmah anulirao zaostatak, pogodak je djelo Samasse, a igrala se 52. minuta. Potpuni preokret dogodio se u 79. minuti kada Bangoura, strijelac i iz prošlog kola, postavlja konačnih 3:2

Lens je nakon poptopa koji je doživio prošlog vikenda, izgubivši čak 4-0 od Lillea, na svom terenu dočekao Lorient. Četiri minute prije odmora Lens je i poveo preko Dindanea, ali Lorient se spasio od poraza i pogotkom Jalleta u 71. minuti osvojio vrijedan bod.

'Kanarinci' su potvrdili krizu rezultata i protiv slabašnog Troyesa remizirali. Bila je to utakmica autogolova, Nantes dolazi u vodstvo već u četvrtoj minuti, svog vratara prevario je nesretni Kouassi Koffi. Nakon toga sat vremena mlitave utakmice u kojoj nije bilo prilika ni sa jedne strane, Nantes nije imao čak niti udarca u okvir, ali vodstvo je bilo tu. Izjednačenje dolazi u 64. minuti, sada je autogol postignut u mreži drugog vratara. Novi nesretnik je Mauro Cetto. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat susreta.

Trenutno vodeći klub Championnata, Lille, otputovao je u prijestolnicu na okršaj sa PSG-om. Pogodaka nije bilo sve do 60. minute, kada Pauleta trese mrežu gostiju. U 63. minuti igrač Lillea, Schmitz, dobiva crveni karton, pa stoga PSG-u nije bilo teško zadržati vodstvo i skinuti skalp dosada vodećoj momčadi lige.

Jedine momčadi koje su bile bez bodova iz prva dva kola, Monaco i Rennes, voljom ždrijeba susrele su se u trećem kolu. Gol za vodstvo Monaca postignut je već u 12. minuti, a djelo je Jana Kollera. Da obje momčadi ipak imaju bod nakon tri kola, pobrinuo se Briand u 85. minuti. Hrvatski reprezentativac, Jerko Leko odigrao je svih 90 minuta za Monaco.

St.Etienne je ugostio Nancy, koji iz prva dva kola ima svih šest bodova. Da ipak Nancy ne igra u gostima tako dobro kao doma, potvrdila je i ova utakmica, minimalnu pobjedu St.Etiennea osigurao je Ilan u 63. minuti, a svaku nadu u izjednačenje ugasio je Duchemin dobivši crveni karton u 68. minuti. Do kraja je ostalo 1-0.

Miroljubivo su odigrali Sedan i Sochaux. Poveli su gosti u 15. minuti preko Quercie, končnih 1:1 postavlja Lachor tri minute prije kraja.

Marseille je puno lakše od očekivanja došao do pobjede na gostovanju kod Auxerrea. Olympique je odigrao odličnu utakmicu i slavio 3:0.

Gosti su poveli u samoj završnici prvog poluvremena preko Riberyja, a susret je odlučen na samom startu drugog dijela. Prvo u 49. minuti Maoulida podiže na 2:0, a dvije minute kasnije Akale zarađuje crveni karton. Pitanje pobjednika riješio je Pagis u 69. minuti pogotkom za 3:0.

Sutra se igraju preostale dvije utakmice: Toulouse - Nice i derbi kola Bordeaux - Lyon.

Le Championnat, treće kolo: Le Mans - Valenciennes 3:2, Lens - Lorient 1:1, Nantes - Troyes 1:1, PSG - Lille 1:0, Rennes - Monaco 1:1, St.Etienne - Nancy 1:0, Sedan - Sochaux 1:1, Auxerre - Olympique Marseille 0:3.