Pospani Bayern, očajni Hannover

Petar Plevnik • subota, 26.08.2006.

Nekoliko iznenađenja obilježilo je treće kolo Bundeslige. Bayern na svom travnjaku nije uspio svladati vrlo dobri Nürnberg, a Hannover je ubilježio novi debakl i to na svom travnjaku protiv novaka u ligi Alemannije Aachen...

U Hannoveru su se susrele dvije momčadi koje su doživjele poraze u prva dva kola, Hannover i Aachen. Iako su domaćini imali više od igre, gosti su nemilosrdno koristili poklone domaće obrane, slavivši na kraju s uvjerljivih 3:0. Aachen je u vodstvo došao u svojoj prvoj pravoj prigodi, preko Schlaudraffa u 15. minuti. Do drugog pogotka gosti dolaze u 47. minuti, kada katastrofalnu reakciju domaćeg vratara Enkea koristi Dum te zabija za 2:0. Konačnih 3:0 za goste djelo je Plaßhenricha u 72. minuti. Ovo je prva gostujuća pobjeda Aachena u Bundesligi od sezone 1969/70.

U dvoboju dvaju novaka u ligi, Bochuma i Energie Cottbusa, uspješniji su bili gosti. Iako je Bochum imao više od igre, stvorivši mnogobrojne prigode za pogodak, gosti su ti koji se u Cottbus vraćaju s trobodom. Kazna za neiskorištene prigode domaćina stigla je u 85. minuti, kada da Silva donosi svojoj momčadi prvu ovosezonsku pobjedu.

Vezane vijesti

Pravi ispit na gostovanju kod Bayerna imali su nogometaši Nürnberga, koji su u prva dva kola zabilježili stopostotni učinak, baš kao i münchenski sastav. I može se reći da su ga Franci uspješno položili. Gosti su od prve minute Bavarcima dali do znanja da se na Allianz Arenu nisu došli braniti. U napadima gostiju prednjačio je Ivica Banović, koji igra u sjajnoj formi.

U drugom dijelu Bayern ipak preuzima kontrolu nad igrom, a najbolju priliku za pobjedu domaćini su propustili u 48. minuti, kada Makaay sa svega dva metra promašuje prazan gol! Unatoč napadima Bayerna, gosti do kraja susreta uspijevaju održati svoju mrežu netaknutom i nakon tri kola ostaju na prvoj poziciji. Ivica Banović je u igri proveo 79. minuta, dok je Leon Benko susret odgledao s klupe.

I u svom drugom susretu pred domaćom publikom Stuttgart je doživio poraz. Nakon Nürnberga u prvom kolu, bodove sa Gottlieb-Daimlera odnijela je i dortmundska Borussia, kojoj je ovo prva pobjeda u sezoni. Gosti u vodstvo došli zahvaljujući autogolu Magnina u 20. minuti, koji je centaršut Freia pospremio u vlastitu mrežu. Iz slične situacije domaćini su došli do izjednačenja. Udarac iz kuta izveo je Farnerud, a Tasci glavom zabija za 1:1. Samo dvije minute kasnije, novu prednost gostima donosi Kringe, koji glavom snalažljivo reagira na odbijanac Degena. Pobjedu gostiju zaključio je Frei u 88. minuti, nakon brze kontre zabivši svoj prvijenac u dresu Borussije.

Pomalo iznenađujuće bod iz Leverkusena odnijeli su gosti iz Wolfsburga. U prvom dijelu apsolutna dominacija domaćina nije urodila plodom. Domaćini su se na tren radovali u 33. minuti, no pogodak Schneidera poništen je zbog prekršaja u napadu. Ipak, do zasluženog vodstva domaćini su došli u nastavku, točnije u 49. minuti, kada nakon ubacivanja Schneidera, Juan glavom zabija za 1:0. Wolfsburg je do pogotka vrijednog jednog boda došao u 70. minuti, kada, nakon kornera Krzynoweka, Madouni glavom pogađa vlastitu mrežu. Gosti su do kraja susreta mogli doći do sva tri boda, no vratar domaćina Butt u dva navrata sjajno reagira i spašava svojoj momčadi bod.

Borussia iz Mönchengladbacha zadržala je stopostotni učinak na domaćem terenu. U tvrdom i ne odveć zanimljivom susretu, do sva tri boda domaćini su došli pogotkom Kahea u 59. minuti.

Bundesliga, treće kolo:
Stuttgart - Borussia (D) 1:3, Hannover - Aachen 0:3, Borussia (M) - Arminia 1:0, Bayern - Nürnberg 0:0, Bayer - Wolfsburg 1:1, Bochum - Energie Cottbus 0:1.