Pula - Slaven Belupo: Pula do bodova protiv slabog Slavena

Dan prije susreta u Puli, trener Slavena Belupa ostao je bez Krune Jambrušića, koji se ozlijedio na treningu u Medulinu, u sudaru s Danijelom Radičekom. Jambrušić je nakon udarca u čelo suigrača rasjekao usnu i ostao bez dva zuba, pa ga je zamijenio Pejić.

Slaven se u Puli od početka nametnuo kao bolja momčad, ali njegovi igrači nisu to u prvom dijelu znali pretočiti u vodstvo. U osmoj minuti zaprijetio je Bošnjak iz daljine, u 11. Vručina tuče s 20 metara, Iveša hvata loptu. Pejić je u 12. minuti sam pred Ivešom, tuče malo pored gola.

Najveća prigoda za Pulu zbila se u 15. minuti, kad je loše vraćenu loptu Nikoloski još lošije izbio, točno u noge Jerneiću, koji na očaj domaćih navijača tuče iznad grede.

Vručina je u 17. minuti izbio sam pred Ivešu, ali vratar Pule opet brani. Deranja je pokušao iznenditi Nikoloskog udarcem iz daljine, ali makedonski reprezentativac izbija loptu u korner. Gosti su najbolju priliku imali u 33. minuti, kad je Božac probio lijevu stranu i onda umjesto udarca uposlio Dodika, kojeg je zasmetao Budicin, a lopta je otišla u gol-aut.

Još jednu prigodu imao je Božac nakon kornera u 37. minuti, ali je njegov udarac iz blizine blokiran. U 43. minuti još jednom Vručina izlazi sam pred Ivešu, koji njegov udarac skreće u korner.

U nastavku Slaven Belupo ubrzo dolazi u vodstvo. U 51. minuti kapetan Mumlek ubacio je dubinsku loptu za Marija Dodika, koji je vrlo dobro prihvaća i rutinski pogađa ispod Iveše za 0:1.

U 56. minuti Farmaceuti su propustili meč-loptu. Mumlek je sjajnom loptom uposlio Vručinu, koji je umjesto jednostavnog rješenja krenuo driblati vratara Ivešu, a ovaj mu odnosi loptu. U 57. minuti Poldrugač tuče pored gola, a ti promašaji ubrzo su se osvetili koprivničkoj momčadi.

U 60. minuti Dobrić ubacuje s lijeve strane, na desetak metara od gola loptu je glavom uputio Almir Halilović, a Nikoloski ju je samo pogledom ispratio u mrežu. Ubrzo su ohrabreni domaćini preokrenuli rezultat. Radeljić se poigravao i loptu bespotrebno izbacio u korner. Nakon kratkog odigravanja iz kuta, Raić-Sudar je uposlio Zedija Ramadanija, koji s pet metara matira Nikoloskog.

Slaven je odmah krenuo s centra, Vručina je izbio sam pred Ivešu, koji pravovremenim izlaskom spašava mrežu. Do kraja su se domaći zatvorili braneći vodstvo, dok su gosti pokušavali postići izjednačujući pogodak. U 83. minuti prvoligaški debi u dresu Slavena zabilježio je 16-godišnji napadač Franjo Tepurić, koji je zamijenio braniča Bodrušića. Elvis Scoria je sve karte bacio u napad, ali opet je sa Slavenom poražen u svom rodnom gradu. Farmaceuti su uspjeli izgubiti praktički dobivenu utakmicu, dok je Pula postigla prve pogotke i zabilježila prvu pobjedu.