Babić strijelac za pobjedu Bayera

Petar Plevnik • petak, 08.12.2006.

U prvom susretu 16. kola Bundeslige Bayer je u Leverkusenu svladao Herthu sa 2:1. Iako su gosti prvi došli u vodstvo, Apotekari su pogocima Paula Freiera i Marka Babića uspijeli preokrenuti rezultat i doći do sva tri boda...

Susret na BayAreni bolje otvaraju gosti te preko prvog strijelca Bundeslige Marka Pantelića u 22. minuti dolaze u vodstvo. Vodstvo Herthe trajalo je 11 minuta, kada se Freier najbolje snalazi u gužvi pred golom gostiju i zabija za 1:1.

Apotekari su dva sva tri boda došli deset minuta prije kraja susreta, kada Marko Babić sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca dovodi svoju momčad u vodstvo. Dvije minute prije kraja gosti ostaju sa 10-oricom igrača, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Chahed.

U redovima domaćina svih 90 minuta odradio je Babić, dok je za Herthu istu minutažu odradio Joey Šimunić. Srđan Lakić odgledao je susret s klupe.