Najuvjerljivija ovosezonska pobjeda

Ivana Jurica • ponedjeljak, 20.11.2006.

Subotnja pobjeda protiv Međimurja najuvjerljivija je ovosezonska prvenstvena pobjeda Šibenika. Kada se tome pridoda i pobjeda u Kupu od 4:1 nad istim protivnikom u Čakovcu, ali i nesretan poraz u petom kolu (2:1), zaključak je jednostavan: ekipa Međimurja očito leži Šibenčanima...

Cijela je momčad u subotu odigrala odličnu utakmicu, jednu od najboljih ove jeseni. Od vratara Čavline koji i nije imao previše posla, obrane u kojoj je prednjačio šibenski Cannavaro – Igor Čagalj, veznoga reda u kojem je najveći doprinos u nastavku dao oporavljenik Dražen Gović koji igra sve bolje, te u napadu, naravno, Ante Rukavina koji je još jednom pokazao svu raskoš svoga talenta.

Rukavina je bio jedan od ponajboljih šibenskih igrača iako nije zabio pogodak, niti asistirao za njih. Odigrao je možda i najbolju utakmicu u šibenskom dresu. Šteta je samo što još jednu vrhunsku partiju nije okrunio pogotkom, a imao je prilike za to.

Sjajnu igru Rukavine vidjeli su i Zadranin Joško Skoblar, tehnički savjetnik Marseillea (koji je već stalni posjetitelj Šibenikovih utakmica ove jeseni) i Bernard Lacombe, direktor francuskog prvaka Lyona. Tijekom cijele utakmice u svoje su notese unosili bilješke o igri mladog Šibenčanina, a imali su što i vidjeti (neuhvatljiv za suparničke igrače, lagana koraka, nesebičan). Jedina njihova zamjerka (i to ne samo njihova) bila je neefikasnost.

Ova pobjeda vratila je Šibenčane na petu poziciju na ljestvici i što je još važnije korak su bliže svom primarnom cilju: osiguravanju opstanka u Prvoj ligi. Pred njima su ove jeseni još dva kola i to protiv dvije posljednje momčadi u prvenstvu: Cibalie (u gostima) i Kamen Ingrada (kući). Za subotnju utakmicu u Vinkovcima trener Ivan Pudar najavio je mogućnost nastupa nekih igrača sa manjom minutažom, o čemu će odlučiti tijekom ovoga tjedna.