Rijeka - Varteks: Remi u blatu Kantride

Goran Tomičić • subota, 25.11.2006.

Na Kantridi su gledatelji vidjeli jako dobru utakmicu, s obzirom na lošu kvalitetu terena. Varteksova mladost je sa 2:2 zasluženo uzela bod Rijeci...

Na vratima Varteksa debitirao je mladi Hrvoje Ivanković, sin trenera Dinama Branka Ivankovića. Zlatko Dalićmože biti zadovoljan njegovim debijem. Rijeka je počela agresivno, već u prvoj minuti Mikić je ubacio, a Baković glavom pucao pored gola. Nova prilika došla je već u četvrtoj minuti. Ovaj put Tonito je asistent, Bule je glavom gađao suprotni kut, ali lopta je otišla pored gola.

Slika 3 od 4.

Zasluženo vodstvo Rijeke stiglo je u 16. minuti. Bule je ušao u kazneni prostor gostiju, a Vukman ga je srušio i sudac Trampus je opravdano pokazao na bijelu točku. Kerkez je bio siguran relizator jedanaesterca, što je njegov prvi prvenstveni gol ove sezone.

Samo tri minute kasnije Varteks je izjednačio. Šafarić je dobro šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara, Žilić je odbio loptu, a mladi Gordan Golik odbijenu loptu s pet metara poslao u mrežu. U 34. minuti Mohorović je pucao sa udaljenosti od deset metara, ali njegov udarac zaustavio je loš teren.

Slika 2 od 3.

Varteks je mogao povesti u 44. minuti. Šafarić je iz slobodnog udarca sa 25 metara dobro pucao, ali lopta je otišla preko gola. Samo minutu kasnije Rijeka je imala novu dobru priliku. Tonito je odlično uposlio Prišća, a Ivanković još bolje obranio njegov udarac.

Bračun je na početku drugog poluvremena uveo Ahmada Sharbinija umjesto Prišča i ta zamjena se pokazala kao pun pogodak trenera Rijeke. Već pri prvom dodiru s loptom u 47. minuti, nakon ubacivanja Mikića, Sharbini glavom pogađa gredu. U 58. minuti Sharbini bio je precizniji potvrdivši tako da mu je mjesto u početnoj postavi. Bule je ubacio s lijeve strane, a Sharbini je uz pomoć lošeg terena i nepažnje Vuka došao do lopte i pogodio za 2:1.

Slika 1 od 2.

Nakon toga Rijeka se orijentirala na čuvanje vodstva, što se pokazalo lošom taktikom. U 70. minuti nakon prodora Karduma, Žilić je izbacio loptu u korner. Pet minuta kasnije Varteks je izjednačio. Šafarić je odlično proigrao Jerteca na desnoj strani, koji je još bolje ubacio za Vukmana koji je izjednačio rezultat. Rijeka je u većem dijelu utakmice imala inicijativu, ali mlada Varteksova momčad je zasluženo osvojila bod.