Nova golijada Belišća, Mosor preokretom

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.08.2006.

Drugo kolo Druge HNL donijelo je osam dobrih i uzbudljivih susreta. Strijelci su i u ovom kolu bili raspoloženi, a prednjačili su u Koprivnici gdje je gostovalo Belišće. Najuvjerljiviju pobjedu odnio je Naftaš HAŠK koji je uvjerljivo nadvisio neuvjerljivi Bjelovar...

Derbi drugog kola Druge HNL igran je u Zaprešiću gdje je gostovao Zadar. Bivši prvoligaši u novu su sezonu ušli s aspiracijama povratka u elitno društvo, a tri boda iz ovog ogleda nose Zaprešićani. U susretu igranom pod reflektorima Inter je slavio s 2:1 pogocima Skulića i Gulića dok je strijelac za Zadrane bio Župan s 11 metara.

U Vukovaru je gostovao Pomorac iz Kostrene. Gosti su tijekom 90 minuta imali bolje prilike, dva puta im se okvir gola ispriječio na putu do pogotka, ali susret je završen 0:0. U 43. minuti Švrljuga je pogodio vratnicu, a isto je ponovio u 71. minuti Petrović.

Nakon 4:4 u prvom prvenstvenom kolu s Bjelovarom, Belišće je i u drugom kolu gledateljima priuštilo golijadu. Na gostovanju u Koprivnici susret je završio 3:3 iako su Belišćani ponovno bili bliže pobjedi. Belišće je povelo u 11. minuti pogotkom Kolarića i s minimalnim vodstvom otišlo na odmor. U drugom dijelu prava golijada. U 52. minuti gosti repriziraju akciju nakon koje je pao prvi pogodak, samo ovaj put na pravom mjesto je Lišnić koji podiže na 2:0. Već u slijedećoj minuti Koprivnica smanjuje. U gužvi pred gostujućim golom najprisebniji je bio Čondrić koji smanjuje na 2:1. Bjelovar je imao dosta problema s kontranapadima gostiju i treći pogodak isto pada nakon brzog protuudara, a strijelac je ponovno Kolarić. Zadovoljni rezultatom gosti rade pogrešku i posve se povlače što Koprivnica koristi i preko Filipovića i Ogrizovića dolazi do boda. U završnici, u 55. minuti, Balaško i Lišnić zbog međusobnog naguravanja zarađuju crvene kartone.

Na vrućem terenu u Imotskom gostovao je stari poznanik Solin. Imoćani su se pokazali kao "negostoljubivi" domaćin odnijevši sva tri boda pobjedom 2:1. Poveo je Imotski u 19. minuti preko Ivića koji neometano s nekoliko metara pogađa mrežu Višića. U 33. minuti domaćin ima 2:0. Ljuta kombinira s Pinheirom, a Brazilac rutinski poentira. Do počasnog pogotka gosti dolaze u 60. minuti kada Bačić koristi veliku pogrešku domaće obrane.

Burno je bilo u Žrnovnici gdje je gostovala Marsonia. Nakon slabog početka susreta, prva prava prilika dolazi u 29. minuti kada domaćoj obrani bježi Kuzmanović. Vukadin ga ruši i gosti dobivaju jedanaesterac. Siguran je bio Kuzmanović. Puno bolje drugo poluvrijeme donijelo je pogodak već u 49. minuti. Vukadin se iskupljuje za skrivljeni jedanaesterac i poravnava na 1:1. U 69. minuti Mosor ostaje bez isključenog Rodića, a gosti brojčanu nadmoć koriste u 81. minuti kada iskusni Admir Alić pogađa za 2:1. Dvije minute kasnije novi jedanaesterac. Start vratara Luketića nad Vukojom sudac je okarakterizirao nedopuštenim i dao domaćinima jedanaesterac koji realizira Bačak. Gosti su žučno protestirali, a trener Markovinović i zaradio isključenje. Dvije minute prije kraja eurogolom Vukoja donosi sva tri boda domaćinu, a u završnici susreta crveni karton zaradio je gostujući veznjak Kljajić.

Hrvatski dragovoljac odnosi sva tri boda iz Čakovca. Neraspoložene domaćine od višeg poraza spasio je vratar Đurkin, a strijelac za minimalnih 1:0 bio je Eterović u 44. minuti. Gosti su mogli i uvjerljivije slaviti da su realizirali nekoliko sjajnih prilika, a najveću imao je Mađarić još u prvom dijelu kada je pogodio stativu. Zagrepčani su susret završili s desetoricom zbog isključenja Marasa u završnim trenucima.

Razigrani Naftaš HAŠK lako je svladao Bjelovar s visokih 4:1. Do vodstva su domaćini došli u 27. minuti preko Šučurovića, a isti igrač tri minute kasnije s ruba šesnaesterca podiže na 2:0. Sve što su gosti uspjeli napraviti bio je počasni pogodak u 40. minuti kojeg je postigao Ciglar. I u drugih 45 minuta Naftaš HAŠK bio je bolja momčad i u tri minute završava priču. Prvo u 76. minuti Milašinović postiže treći, a tri minute kasnije Jurica Romac četvrti pogodak.

U petak su u Velikoj Gorici igrali Croatia Sesvete i Moslavina. Moslavina je odigrala hrabro i zahvaljujući pogotku Tihomira Šeperca odnijela bod protiv favoriziranog protivnika.

Druga HNL, drugo kolo:
Inter - Zadar 2:1, Croatia Sesvete - Moslavina 1:1, Vukovar - Pomorac 0:0, Koprivnica - Belišće 3:3, Mosor - Marsonia 3:2, Imotski - Solin 2:1, Čakovec - Hrvatski dragovoljac 0:1, Naftaš HAŠK - Bjelovar 4:1.