Krenuli i trećeligaši

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.08.2006.

Susretima prvog kola započelo je natjecanje u sve tri skupine Treće HNL. Najuvjerljiviji start ubilježili su Trogirani koji su sa čak 7:0 ispratili Vinjane, a derbi vikenda odigran je u Mladini gdje je Segesta poražena od Vinogradara...

Treća HNL - Istok

Susretima prvog kola započelo je natjecanje u Trećoj HNL istočne skupine. Derbi kola igran je u Osijeku gdje je Metalac ugostio Graničar iz Županje i upisao poraz 3:1. Prvi favoriti za naslov, nogometaši Grafičar Vodovoda, startali su visokom pobjedom 3:0 na svom travnjaku protiv Podravca iz Virja, a najneizvjesnije bilo je u Suhopolju gdje je istoimeni domaćin pogotkom Smetiška u 85. minuti svladao Slavonac.

Treća HNL - Istok, prvo kolo:
Grafičar Vodovod - Podravac 3:0 (Šarić 27'-11m, Petrić 88', Mur 90'; crveni karton Šimunić (Podravac) 44'), Križevci - Olimpija 3:1 (Sabo 35', Evačić 37'-11m, Čedić 43'/Relatić 87'), Metalac - Graničar 1:3 (Novaković 16'/Oreč 26', Šošić 83', Matić 90'), Mladost (C) - Mladost (Ž) 0:0, Mladost (M) - Croatia 2:2 (Gazdek 17', Ređep 35'/Tomšić 53', Vukosavljević 67'), Nedelišće - Višnjevac 2:1 (Dumančić 58', Belović 64'/Buljan 24'), Oriolik - Slavonija 0:0, Sloboda (T) - Pitomača 2:0 (Komes 41'-11m, 49), Suhopolje - Slavonac 1:0 (Smetiško 85').

Treća HNL - Zapad

Derbi prvog kola Treće HNL zapadne skupine igran je u Mladini gdje je Vinogradar ugostio Segestu. Iako su Siščani krenuli s velikim ambicijama u trećeligaškom društvu, posrnuli su već na prvoj stepenici. Tin Lovreković bio je ključan čovjek u pobjedi domaćina s pogotkom i asistencijom. Segestaši su pet minuta prije kraja propustili realizirati i jedanaestarac koji vratar Kovačić brani Dariju Kovačeviću. Novalja je na svom travnjaku do 85. minute imala ugodnih 2:0 protiv Orijenta, ali onda u posljednjih pet minuta Topolovec postiže dva pogotka i odnosi bod na Krimeju.

Treća HNL - Zapad, prvo kolo:
Radnik - Istra 3:1 (Pejić 26', 65', Župetić 44'/J. Mavrić 83'), Lučko - Samobor 3:0 (Golub 48', Jolić 50', Galić 85'), Jadran - Vrbovec 2:0 (M. Žiković 6', Marjanović 13'), Karlovac - Rudar 2:0 (Vrbanić 54', 90'), Vinogradar - Segesta 2:1 (Ž. Sablić 20', Lovreković 55'/Ž. Kovačević 35'), Rudeš - Ogulin 2:0 (Cetina 5'-11m, Zelenika 12'), Zagorec - Vrapče 3:1 (Kos 3', 74', Kantulić 30'/Mraković 55'), Novalja - Orijent 2:2 (Perković 22', Kremenović 71'/Topolovec 85', 90'), Žminj - Draga 3:1 (Petak 17'-11m, Dujanić 29', Roce 77'/Jug 52'; crveni karton Čižmarević (Draga)).

Treća HNL - Jug

U južnoj skupini Treće HNL visokim pobjedama istaknulo se nekoliko momčadi. Trogir je na svom stadionu podario čak sedam pogodaka Vinjanima dok je Junak bio nešto obzirniji prema gostima iz Omiša i slavio s 5:0. Vrlo uvjerljiv bio je i dubrovački Gošk koji je sa 4:1 svladao Uskok iz Klisa.

Treća HNL - Jug, prvo kolo:
Gošk (D) - Uskok 4:1, Jadran KS - Zagora 2:1, Jadran LP - Konavljanin 1:0, Primorac - Neretva 4:2, Junak - Omiš 5:0, Zmaj - Velebit 0:1, Dugopolje - Primorac 1929 0:0, Val - Gošk AC 3:2, Trogir - Vinjani 7:0.