Šuker jr. za pobjedu, Inter pao u Kutini

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.09.2006.

Treće kolo Druge HNL donijelo je iznenađujući poraz Intera u Kutini. Kutinjani su više od poluvremena s igračem manje izdržali nalete Bogdanove momčadi i na kraju zasluženo slavili. Teške pobjede tek u sudačkoj nadoknadi ubilježili su Pomorac i Marsonia...

Hrvatski dragovoljac bio je vrlo blizu i treće uzastopne pobjede u Drugoj HNL. U susretu trećeg kola na svom stadionu ugostio je Koprivnicu i sve do završnice držao tri boda. Poveo je Dragovoljac u 41. minuti kada na odbijenu loptu dobro reagira Mađarić i pogađa za 1:0. U drugom poluvremenu domaćin je razbranio Silvija Rodića koji mu skida niz velikih prilika. Kazna za propušteno dolazi u 89. minuti kada Ogrizović nakon slobodnog udarca pogađa za konačnih 1:1.

Pomorac je u Kostreni u zanimljivom susretu u sudačkoj nadoknadi izborio pobjedu protiv Croatije Sesveta. Poveo je Pomorac u 31. minuti preko Andre Švrljuge koji glavom dobro puca i Šimić mora po loptu u mrežu. Sesvećani nakon primljenog pogotka kreću po izjednačenje, a izglednu priliku ne koristi u 34. minuti Džaja koji pogađa gredu. Do izjednačenja ipak dolaze i to u 80. minuti preko svog najboljeg napadača Zdravka Popovića. Ipak bodovi ostaju u Kostreni i to zaslugom nećaka Davora Šukera, mladog Bernarda Šukera, koji glavom zakucava loptu u mrežu u 90. minuti. Sesvećani su susret završili s desetoricom igrača jer je Puljić u 89. minuti zaradio drugi žuti karton.

Slika 1 od 2.

Dobar ulazak u prvenstvo bilježe Solinjani koji su u ovom kolu na svom travnjaku svladali Vukovar '91 s 3:1. U 29. minuti Solin dolazi do 1:0 pogotkom Jure Karabatića nakon prekida, a četiri minute kasnije Dražen Jurčić eurogolom dovodi Solin u vodstvo 2:0. Odluka o pobjedniku stigla je na samom početku drugog poluvremena. U 47. minuti Vučemilović-Grgić koristi pogrešku gostujuće obrane i rutinski matiraVargića. Tri minute kasnije nadu gostima vraća Slaven Tokić pogotkom s bijele točke za smanjenje na 3:1. U samoj završnici gosti ostaju bez čak dvojice igrača zbog isključenja, a "nesretnici" bili su Tokić i Peić.

Bjelovarska obrana i u ovom kolu bila je propusna. To su iskoristili igrači Imotskog i s 3:0 odnijeli sva tri boda s bjelovarskog Gradskog stadiona. Već nakon prvih 45 minuta gosti su poveli s 2:0. Oba pogotka postigli su imotski Brazilci, a prvo je to učinio Pinheiroi 29. da bi zatim u 45. minuti Vagner podigao na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Mandarić u 60. minuti susreta.

Zaprešićki Inter neočekivano je poražen u Kutini kod Moslavine. Odluka je pala već u sedmoj minuti kada Hasanović u svom kaznenom prostoru ruši Mihovilovića i glavni sudac pokazuje opravdano na 11 metara. Siguran je bio Tihomir Šeperac koji je tako i donio pobjedu Moslavcima. Od 42. minute domaćin je igrao i bez isključenog Adnana Mašića, ali Interovi napadači nisu bili precizni ili im je pak odlični Krizmanić branio dobre udarce.

Pobjedom nad Naftaš HAŠK-om 3:1 Belišćani su potvrdili primat najefikasnije momčadi dosadašnjeg dijela prvenstva. Nakon dva gostujuća remija, došli su do prve pobjede odigravši prvi susret u jedinstvenoj Drugoj HNL na svom stadionu. Do vodstva je Belišće došlo u 43. minuti kada Ržak realizira stopostotnu priliku, no gosti se već nakon dvije minute vraćaju u utakmicu izjednačujućim pogotkom Čahtarevića. U drugom poluvremenu Belišće podiže ritam i do 58. minute postiže još dva pogotka. Prvo u 53. minuti Ružak svojim drugim pogotkom podiže na 2:1 da bi pet minuta kasnije asistirao Kolariću za 3:1. Nade gostiju potonule su kada u 65. minuti Oraščanin zarađuje drugi žuti karton.

Zadar je u Stanovima remizirao tek 1:1 s Mosorom. Odličan start Zadrana donio im je i vodstvo. Prvo u osmoj minuti Terkeš i Puljić gađaju gredu, a zatim u 15. minuti Terkeš se iskupljuje vodećim pogotkom. U drugih 45 minuta gosti igraju bolje, a nagrada dolazi u sudačkoj nadoknadi kada Bilokapić vara Franića i donosi veliki bod Mosoranima.

Marsonia je došla do prve prvenstvene pobjede svladavši na svom stadionu pred tisuću gledatelja Čakovec s 3:2. Počelo je odlično po Brođane i činilo se kako će imati lagan posao. U 15. minuti Kuzmanović izmiče čakovečkoj obrani i zabija za 1:0, a u 30. minuti već je 2:0 pogotkom Draganovića. Ipak do odlaska na odmor Čakovec poravnava krasnim pogotkom Mešnjaka u 43. minuti da bi na startu drugog dijela u 47. minuti Šoltić šokirao domaće navijače izjednačujućim pogotkom.Od 81. minute gosti su igrali bez Mešnjaka koji zarađuje drugi žuti karton da bi u sudačkoj nadoknadi Kruljac iz velike gužve donio prvu pobjedu Marsoniji.

Druga HNL, treće kolo:
Pomorac - Croatia Sesvete 2:1, Hrvatski dragovoljac - Koprivnica 1:1, Marsonia - Čakovec 3:2, Belišće - Naftaš HAŠK 3:1, Solin - Vukovar '91 3:1, Moslavina - Inter 1:0, Zadar - Mosor 1:1, Bjelovar - Imotski 0:3.