Sterilna Koprivnica i sjajni Dragovoljac

Branimir Korać • utorak, 12.09.2006.

Vodeća momčad Druge HNL Hrvatski dragovoljac i u ovom kolu upisala je visoku pobjedu. Ovaj put stradala je Marsonia. S druge strane novi poraz bilježi Koprivnica koja je preuzela "fenjer" od Bjelovarčana...

Hrvatski dragovoljac jedina je momčad Druge lige koja nakon četiri kola nema poraz i nalazi se na vrhu ljestvice. U ovom kolu u Zagrebu je gostovala Marsonia i doživjela težak poraz 5:2. Pred 1000 gledatelja u vodstvo su prvi došli gosti. U 37. minuti Gavranović igra rukom u svom kaznenom prostoru, a Kuzmanović realizira jedanaesterac. Minutu prije kraja prvog dijela Dragovoljci ipak poravnavaju, a strijelac je Jurin iz slobodnog udarca. U drugom poluvremenu gosti ponovno dobro kreću i preko Brazilca Dos Santosa u 55. minuti dolaze u vodstvo 2:1. Tri minute bili su Brođani u vodstvu, a onda Bajto poravnava na 2:2. U posljednjih 20 minuta domaćin potpuno preuzima inicijativu i preko Manzila u 72. i Švađumovića iz jedanaesterca u 77. minuti radi preokret za 4:2. U samoj završnici peti pogodak za domaćina postiže gostujući branič Čamber.

Imoćani su sjajno krenuli u prvenstvo Druge HNL. U četvrtom kolu upisali su i treću pobjedu te zasjeli na drugu poziciju drugoligaške karavane. Oko 1200 gledatelja okupilo se na stadionu u Gospinom Dolcu kako bi ispratilo novu pobjedu svojih ljubimaca, a protivnik je ovaj put bilo Belišće. Pobjednički pogodak za 1:0 postigao je Mandarić u 20. minuti na asistenciju raspoloženog Brazilca Vagnera. Najveću priliku za izjednačenje Belišće je propustilo u 53. minuti kada nakon kontranapada Ružak umjesto mrežu gađa vratnicu.

I nakon ovog kola Čakovec ostaje na dnu ljestvice. Na svom stadionu ugostio je Zadar i upisao uvjerljiv poraz 4:1. Čakovčani su se dobro držali dok su bili brojčano poravnati s gostima, ali nakon isključenja Duvnjaka u 48. minuti, potpuno su pali i gosti su to iskoristili. Čakovec je dobro krenuo u utakmicu i već u 11. minuti poveo preko Šoltića, a izjednačenje je stiglo u 30. minuti preko Burčula. Nakon ulaska Župana u drugom dijelu, Zadrani podižu ritam i do 65. minute s dva pogotka upravo Župana odlaze na 3:1. Dvije minute prije kraja susreta Martinović stavlja točku na i i Zadrani slave 4:1.

Mosor je u Žrnovnioci ugostio Moslavinu i svladao ju s 2:0. Gosti su prvi imali veliku priliku i to u 24. minuti kada Cerovečki iz blizine gađa gredu. Do kraja prvog poluvremena igralo se obostrano oprezno, a u drugih 45 minuta Moslavci padaju i domaćin odlazi do pobjede. Prvo u 55. minuti Baćak s bijele točke dovodi domaćina u vodstvo nakon što je rušen Vukadin, a zatim u 78. minuti isti igrač podiže na 2:0.

Croatia je u Sesvetama izborila prvu ovosezonsku pobjedu. Sesvećani su ugostili Solin i slavili 2:1 iako početak susreta nije bio obećavajuć. Već u devetoj minuti gosti su poveli nakon što Bačić koristi pogrešku domaće obrane. Nakon primljenog pogotka Sevsvećani nastavljaju s velikom ofenzivom. U 36. minuti to daje ploda, a strijelac je Zdravko Popović. Do same završnice na semaforu je stajalo 1:1, a onda najiskusniji igrač na terenu Željko Ačkar u 81. minuti donosi pobjedu domaćinu.

Koprivnica je jedina momčad u Drugoj HNL bez pobjede. U četvrtom kolu na svom terenu ugostila je Naftaš HAŠK i doživjela poraz 3:1. Koprivničani su poveli u 14. minuti kada veliku pogrešku obrane koristi Marošević i zabija za 1:0. U 31. minuti dolazi poravnanje, a strijelac je Sertić. Slab ulazak Koprivničana u drugo poluvrijeme gosti koriste i već u 51. minuti imaju 3:1. Milašinović i Dragan Romac u 47. i 51. minuti pogađaju za rješenje pitanja pobjednika. Posljednjih deset minuta obje momčadi igrale su s deset igrača zbog isključenja Balaška i Jurice Romca.

Prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Bjelovar na gostovanju kod Vukovara. U slaboj utakmici slavili su Bjelovarci s 1:0 pogotkom Šabana u 89. minuti iz kontranapada.

Druga HNL, četvrto kolo:
Inter - Pomorac 2:1, Imotski - Belišće 1:0, Vukovar - Bjelovar 0:1, Mosor - Moslavina 2:0, Croatia Sesvete - Solin 2:1, Čakovec - Zadar 1:4, Hrvatski dragovoljac - Marsonia 5:2, Koprivnica - Naftaš HAŠK 1:3.