Segesta razočarala u Krapini, raspucana Olimpija

Ivana Strahija, Mario Lešković • ponedjeljak, 18.09.2006.

Odigrani su susreti petog i šestog kola Treće HNL. U zapadnoj skupini na rasporedu je bilo peto kolo u kojem po prvi puta ove sezone Vinogradar nije uspio doći do pobjede. U šestom kolu istočne skupine Olimpija je pokazala zašto je najefikasnija momčad dosadašnjeg dijela sezone....

Visoke pobjede Križevaca i Olimpije

Još je jedno uzbudljivo trećeligaško kolo za nama, a situacija na ljestvici skupine Istok postaje sve zgusnutija. Potvrdilo se tako ono što su već nebrojeno puta rekli brojni trećeligaši: liga je kvalitetna, klubovi ravnopravni a natjecanje će biti vrlo zanimljivo.

Lider ljestvice, Mladost iz Ždralova za dlaku je pobijedila raspoloženu momčad Slavonije. Sve do 85. minute igrači Mladosti mogli su računati tek na bod, no tada u igru stupa Pleić i pet minuta do kraja susreta postiže pogodak za pobjedu.

Mnogo je bolje prošla momčad Križevaca, koja s gostujućim Nedelišćem nije imala problema, već je s visokih 5:1 jasno najavila svoju borbu za vrh trećeligaške ljestvice.

Slavonac Co svoju pobjedu nije ni doveo u pitanje, glatkih 4:0 glasio je rezultat po isteku 90. minute utakmice protiv Podravca. Igrači iz Slavonskog Broda potvrdili su svoju kvalitetu, dok im Podravac baš i nije bio motivirajući protivnik.

Olimpija je zabilježila još jednu visoku pobjedu, ovog su puta 'žrtve' bili igrači Mladosti iz Molvi. Premda je na ljestvici tek četvrta, Olimpija bi zasigurno mogla konkurirati i za mnogo višu poziciju.

Oriolik je i u Višnjevcu osvojio sva tri boda, sa solidnih 2:0 postignutih u prvih 45 minuta te vrlo dobrom igrom u obrani u nastavku susreta.

Vrlo je izjednačeno bilo na terenu u Županji, Graničar i Croatia podjednako su borbeno pokušavali doći do sva tri boda. U drugom dijelu ipak je nešto bolja bila domaća momčad, njihov je Bradić u 64. minuti zaključio utakmicu i pobjedu.

Mladost iz Cernika ovog je vikenda bila odlična i na gostovanju kod Slobode u Varaždinu, gdje su sa čistih 2:0 ponijeli kući sva tri boda. Sloboda je ostala na svega četiri boda, morat će se trgnuti ukoliko žele izbjeći borbu za ostanak.

Suhopolje još jednom vrlo dobro na domaćem terenu, a gostujući im Metalac nije davao popuste. Jedini pogodak za Metalac postigli su auto golom domaćini.

Jedini neriješeni rezultat ubilježili su Pitomača i Grafičar Vodovod. Prvi dio susreta pripao je domaćinima, dok u drugom gosti iskorištavaju jednu od svojih brojnih prilika. Mogli su gosti osvojiti i sva tri boda, da su znali iskoristiti igrača više nakon isključenja domaćeg Kožarića u 85. minuti.

Rezultati šestog kola:
Graničar – Croatia 2:1 (1:0 Oreč 15., 1:1 Gurdon 32., 2:1 Bradić 64.)
Mladost Ž – Slavonija 3:2 (0:1 Zlomislić 5., 1:1 Bakšaj 28., 2:1 Kukec 42., 2:2 Berdi 72., 3:2 Pleić 85.)
Olimpija – Mladost M 6:0 (1:0 Nikolić 7., 2:0 Nikolić 14., 3:0 Maletić 38., 4:0 Nikolić 56., 5:0 Maletić 59. 11 m, 6:0 Iličić 84.)
Pitomača – Grafičar Vodovod 1:1 (1:0 Škvarić 42., 1:1 Pavošević 56.)
Slavonac Co – Podravac 4:0 (1:0 Pribisalić 5., 2:0 Jelčić 43., 3:0 Katinić 43., 4:0 Botica 73.)
Sloboda T – Mladost C 0:2 (0:1 Papak 56., 0:2 Medved 78.)
Suhopolje – Metalac 4:1 (1:0 Međumurec 10., 2:0 Lukašek 52., 3:0 Miličić 67., 3:1 Tolo 80., 4:1 Miličić 83.)
Višnjevac – Oriolik 0:2 (0:1 Vitić 31., 0:2 Milinković 38. 11 m)
Križevci – Nedelišće 5:1 (1:0 Banjić 29., 2:0 Blloku 53., 3:0 Levatić 57., 4:0 Levatić 67., 5:0 Blloku 70., 5:1 Rodrique 81. 11 m)

Parovi 7. kola (23. rujna)
Nedelišće – Slavonac Co, Mladost C – Križevci, Metalac – Sloboda, Grafičar Vodovod – Suhopolje, Mladost M – Pitomača, Oriolik – Olimpija, Slavonija – Višnjevac, Croatia – Mladost Ž, Podravac - Graničar.

Velikogoričani otkinuli bod Vinogradaru

U susretima petog kola Treće hrvatske nogometne lige došlo je do prvog "kiksa" vodeće momčadi iz Mladine, Vinogradara.

U Velikoj Gorici Radnik se uspio dočepati boda protiv Vinogradara iako je čak 48 minuta igrao s čovjekom manje kada je slabi sudac Borojević u 42. min isključio kapetana domaćih Župetića. Derbi je odigran pred 350 gledatelja, a prvi je poveo Radnik u 35. minuti nakon što je Čunčić glavom iskoristio ubacivanje Raka iz kornera. Nakon što je isključen već spomenuti Župetić, Vinogradar još prije poluvremena dolazi do izjednačenja kada gol postiže Sablić. U drugom poluvremenu Vinogradar ima inicijativu pa u 65. minuti Bucković ima priliku svoju momčad dovesti u vodstvo, ali njegovu stopostotnu prigodu brani vratar domaćih Žufić. Do kraja susreta gosti pokušavaju doći do tri boda, u čemu ne uspijevaju, a čak mogu biti i sretni jer je Rus čak mogao zaviti goste u crno, ali ni nakon dva pokušaja ne postiže gol tako da je remi najpravedniji rezultat ovog derbija.

U derbi utakmici istarskog ipsilona momčad trenera čije se ime često spominjalo proteklih dana zbog novčanih potraživanja od Pule, Igora Pamića, ekipa Žminja pokazala se kao ugodno iznenađenje ovogodišnjeg trećeligaškog natjecanja. Na poplavljenom terenu bili su bolji od ekipe Istre rezlutatom 4:2. Rezultat je mogao biti izraženiji da vratar Istre Lazić nije imao svoj dan, a ovako su se izvukli s podnošljivim porazom.

U utakmici dvaju takmaca koji se jako dobro poznaju Lučko je bilo bolje od Vrapča rezultatom 4:1. Nakon furioznog prvog poluvremena domaćih u kojem su ostvarili prednost od dva pogotka zahvaljujući Bandalu i Golubu, gosti su se nadali da se mogu vratiti u nastavku, ali Golub svojim drugim pogotkom već u 47. minuti vodu odnosi na mlin ekipe Lučko. Dvije minute kasnije napadač Vrapča Marcel Mraković smanjuje vodstvo na 3:1 i daje kratku nadu gostima jer u 53. minuti Galić sa 16 metara zakucava loptu pod gredu i stavlja "točku na i" jedne kvalitetne utakmice.

Ekipa iz Moščenićke Drage se nakon petarde u Samoboru htjela iskupiti pred svojim navijačima. ali Orijent koji se nada ulasku u 2. ligu nije si mogao dozvoliti drugi kiks zaredom i rutinski odnosi bodove u Rijeku rezultatom 3:2 pogocima Juzunovića (dva) i Topolovca.

Cijelo kolo obilježila je jaka kiša pa prema tome ništa drugaćije nije bilo niti u Poreču gdje su Jadran i Karlovac podijelili bodove najnepopularnijim rezultatom 0:0. Najveću priliku utakmice propustio je bivši napadač Pule kada je sa 30-ak metara pogodio vratnicu.

Rezultati petog kola:
Zagorec - Segesta 3:1 (1:0 Vincelj 13., 2:0 Kos 56., 2:1 Ž. Kovačević 58.-11m, 3:1 Poslončec 70.)
Jadran P - Karlovac 0:0
Radnik - Vinogradar 1:1 (1:0 Čunčić 35., 1:1 Ž.Sablić)
Novalja - Rudar 3:1 (1:0 Smajlović 10., 1:1 Fejzić 39., 2:1 Bošković 41., 3:1 Smajlović 75.)
Lučko - Vrapče 4:1 (1:0 Bandalo, 2:0 Golub, 3:0 Golub 47., 3:1 Mraković 49., 4:1 Galić 53.)
Rudeš - Vrbovec 1:1 (0:1 Nosek 68., 1:1 Zelenika 81.)
Žminj - Istra 4:2
Draga - Orijent 2:3
Ogulin - Samobor 3:1 (0:1 Jelić 20., 1:1 Dragičević 23., 2:1 Dragičević 61., 3:1 Puškarić 89.).