Dragovoljac ponovno na čelu, Inter teško

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.09.2006.

Nakon šestog kola Druge HNL Hrvatski dragovoljac ponovno je vodeća momčad. U ovom kolu pregazili su Moslavinu s 5:0 i izbili ispred Imotskog koji je poražen u Koprivnici 3:0...

Inter je uz dosta problema upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu svladavši na svom travnjaku Bjelovar s 1:0. Dva dana ranije u Kupu je u Bjelovaru s lakoćom došao do pobjede, ali u prvenstvu je išlo nešto teže. Sve do 42. minute gosti su se uspješno branili, a tada Šaban igra rukom u svojih 16 metara i sudac pokazuje na jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Bernard Gulić. U nastavku susreta igralo se slabo i bez većih prilika.

Solin je također došao do četvrte pobjede svladavši u gostima u susjednom derbiju Mosor s 1:0. Pred 1000 gledatelja u Pricviću gosti su do pobjede došli u 86. minuti iz jedanaesterca koji je realizirao Ivica Bačić nakon što je u 16 metara rušen Predojević.

Vukovar i dalje ima velikih problema s realizacijom. U šest utakmica postigli su tek dva pogotka, a u ovom kolu bodove s njihovog stadiona odnosi Naftaš Hašk koji je slavio 2:0. Već u prvoj minuti Naftaš dolazi do vodstva nakon što domaća obrana ostavlja neometanog Čordaša koji ne griješi. Tri minute prije kraja susret je riješen, a strijelac je bio Perić.

Slika 1 od 1.

Hrvatski dragovoljac ponovno je vodeća momčad Druge HNL. U ovom kolu na svom stadionu s lakoćom su svladali Moslavinu s 5:0. Od samog starta susreta Dragovoljci su krenuli snažnoi. Već u četvrtoj minuti imaju jedanaesterac koji Švađumović ne realizira, ali zato četiri minute kasnije Maras iz velike udaljenosti pogađa za 1:0. U tri minute akcije Moslavaca potpuno padaju. Prvo u 24. minuti Švađumović iz blizine glavom pogađa za 2:0, a tri minute kasnije isti igrač dobro reagira na odbijenu loptu i podiže na 3:0. U 38. minuti već je 4:0, a strijelac je bio Šolić. Drugo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a konačnih 5:0 postavlja lijepim pogotkom Bajto u 86. minuti.

Belišće je u šestom kolu odigralo i četvrtu neodlučenu utakmicu. Bod odnose s gostovanja u Sesvetama gdje su igrali 1:1. Povela je Croatia u 25. minuti preko svog najboljeg napadača Zdravka Popovića koji je s 20-ak metara precizno gađao mrežu Marčetića. U 70. minuti Flego ima priliku završiti priču, no umjesto mreže gađa vratnicu i šest minuta kasnije stiže kazna za nerealizirane prilike. Žaja asistira Rivisu za konačnih 1.1. Dvije minute kasnije još jedna vratnica Sesvećana i to Popovića nakon krasno ciljanog slobodnog udarca.

Koprivnica je upisala prvu pobjedu i pobjegla s dna ljestvice. na svom stadionu ugostila je do ovog kola prvoplasirani Imotski i lako ga svladala s 3:0. Vodstvo Koprivničana došlo je u 33. minuti, a strijelac je bio Ogrizović iz slobodnog udarca. Unatoč vodstvu domaćin nije posustao i potpuno jke kontrolirao utakmicu, a povećanje vodstva uslijedilo je u 75. minuti kada Purić podiže na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Filipović u 86. minuti.

Marsonia i Zadar u sudaru bivših prvoligaša igrali su 0:0. U prvom poluvremenu domaćin je potpuno dominirao, igrao dobro i u drugom dijelu, ali sve dok nije ostao bez isključenog Kljaića. Nakon toga gosti iz Zadra preuzimaju inicijativu, no pogodaka do kraja susreta nema.

Čakoivec je u borbenoj utakmici odigrao s Pomorcem 1:1. U slabom prvom dijelu ČLakovčani su poveli u 43. minuti preko Krznara. U drugih 45 minuta ulaze bolje Kostrenjani i to im se vraća u 65. minuti kada Prpić realizira priliku za 1:1. Do kraja susreta gosti dominiraju, posebice nakon isključenja Duvnjaka, ali ne dolaze do sva tri boda.

Druga HNL, šesto kolo:
Inter Zaprešić - Bjelovar 1:0, Mosor - Solin 0:1, Vukovar '91 - Naftaš HAŠK 0:2, Croatia Sesvete - Belišće 1:1, Marsonia - Zadar 0:0, Hrv. dragovoljac - Moslavina 5:0, Čakovec - Pomorac 1:1, Koprivnica - Imotski Termin 3:0.