Ostali sportovi

Seligman pogriješio i završio osmi

Bernard Jurišić • petak, 20.10.2006.

Najbolji hrvatski gimnastičar Robert Seligman osvojio je posljednje, osmo mjesto u finalu vježbe na konju s hvataljkama, na Svjetskom prvenstvu u danskom Aarhusu. Ipak, mladi Osječanin ostvario je veliki uspjeh...

Samim ulaskom u finale, Seligman je ostvario fantastičan uspjeh. U finalnoj vježbi ipak nije uspio odraditi vježbu do kraja bez greške, što ga je koštalo dosta bodova i bacilo na posljednje mjesto među osam gimnastičara.

Naslov svjetskog prvaka osvojio je kineski gimnastičar Xiao Qin sa 16.025 bodova, ispred Australca Sellathuraija (15.750) i Amerikanca Artemeva (15.500). Seligman je na 8. mjestu osvojio 14.750 bodova.