Hajduk - Kamen Ingrad: Napad napokon proradio

Bernard Jurišić • srijeda, 08.11.2006.

Hajduk je bez problema slavio protiv Kamen Ingrada s 4:0, a najveći dobitak za trenera Zorana Vulića je činjenica da su svi napadači konačno uspjeli pogoditi mrežu...

Nakon posrtaja u Vinkovcima, Hajduk s drugom najlošijom momčadi HNL-a nije imao nikakvih problema. Splićani su Veličane torpedirali s četiri pogotka u mreži, a uz povratak ozlijeđenih Muse i Carevića, trener Vulić može biti zadovoljan što su mu konačno proradili i napadači.

Slika 3 od 4.

Već u 7. minuti Hajduk je poveo s 1:0. Razigrani Blatnjak ubacio je loptu paralelno liniji šesnaesterca, u sredini ju je dočekao Igor Musa i britkim udarcem spremio je iza leđa Avdukića.

Sedam minuta kasnije, Musa je mogao opet poentirati. Lijepo dvostruko dodavanje s Balatincom izbacilo ga je oči u oči s Avdukićem, no Hajdukova "radilica" nije dobro ciljala.

Gosti su dvaput zaprijetili, najprije preko Stipkovića u 21., potom preko Brajkovića u 33. minuti, no nisu opasnije ugrozili Balića. U međuvremenu je Blatnjak dvaput iz kornera pogodio Živkovića "u glavu", no nije bilo veće opasnosti za Avdukića.

Slika 2 od 3.

U finišu prvog dijela Hajduk je riješio utakmicu. Hrgović u 36. minuti ubacuje loptu u srce šesnaesterca gdje je prihvaća Bušić, zaobilazi vratara Kamen Ingrada i lako ubacuje u praznu mrežu za 2:0. Frustriran dosadašnjim promašajima i zvižducima uputio je provokativnu gestu prema tribinama, što mu je samo osiguralo dodatnu salvu zvižduka.

U 41. minuti stigao je i treći pogodak. Nakon kornera Kamen Ingrada uslijedila je munjevita kontra Hajduka tri na dva, Blatnjak pravovremeno poslužuje Bartolovića, koji rutinski matira Avdukića za 3:0.

Konačni rezultat postavljen je u 55. minuti, a točku na i stavio je najbolji igrač susreta, Dragan Blatnjak. Sve je napravio sam, primio loptu na lijevom rubu šesnaesterca, pošao nekoliko koraka prema sredini i snažnim i preciznim udarcem zakucao loptu u bliži kut za konačnih 4:0.

Slika 4 od 5.

Hajduk je mogao i "unakaziti" Veličane, no Bušić se nakon pogotka vratio promašajima. Najprije u 59. minuti loše reagira na oštar ubačaj Hrgovića na drugu vratnicu, a u 83. minuti kreće sam prema vrataru gostiju, ulazi u šesnaesterac i puca pored gola.

U 69. minuti Hajduk je oštećen za očigledan jedanaesterac, nakon nepotrebnog igranja rukom Tomića u svom šesnaestercu, a minutu kasnije Blatnjak je mogao okruniti svoju odličnu predstavu još jednim pogotkom. Izašao je sam, "oči u oči" s Avdukićem, umjesto prostor između dviju vratnica, pogodio je onaj lijevo od lijeve.

Veličani su pokušali u dva navrata preko Brkića i Sivonjića, no nisu imali ni snage ni kavitete danas se suprostaviti razigranim Splićanima. U posljednjim trenucima susreta Makedonac Lazarevski zaradio je crveni karton zbog "laktarenja" Miladina.

Slika 1 od 2.

Hajduk je ostvario najuvjerljiviju pobjedu ove sezone, a za narednu utakmicu protiv Zagreba u nedjelju, Vulić neće moći računati na kartonirane Balatinca i Miladina. No, u momčad se definitivno vraćaju Musa i Carević, koji su danas odigrali po 45 minuta.

Zoran Vulić, trener Hajduka: "Odigrali smo kvalitetno, koliko je trebalo i zasluženo smo pobijedili. Kad dobiješ s 4:0 ne možeš imati primjedbi na svoju momčad, tako sam i ja vrlo zadovoljan."

Milan Tomljenović, trener Kamen Ingrada: "Nema se puno toga za reći, Hajduk je bio brz, efikasan, rastrčan i mi im nismo uspjeli parirati, posebno nakon drugog gola. Ovaj poraz za nas i nije previše bolan jer je protiv Hajduka teško očekivati više, a mogli smo proći i još gore."