Solin i Inter preuzeli vrh

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.10.2006.

Porazom Hrvatskog dragovoljca u derbiju u Kostreni, na vrh Druge HNL zasjeli su Solin i Inter s po 15 bodova. Solinjani su lako svladali Čakovec sa 4:0 dok je Inter u gostima bio bolji od Belišća s 2:0...

U sedmom kolu Druge HNL Solin je na svom stadionu ugostio slabe Čakovčane i ubilježio uvjerljivu pobjedu 4:0. Vrlo brzo, već u drugoj minuti domaćin je poveo. Ardian Aliaj dobro je ciljao iz slobodnog udarca i pogodio mrežu Đurkina. Čakovčani nakon primljenog pogotka promađuju izglednu priliku u kojoj udarac Šoltića pogađa gredu. U 35. minuti Solinjani podižu na 2:0 zaslugom Brazilca Slavija. U drugom dijelu domaćin postiže još dva gola, a strijelci su bili Bačić i Predojević.

Inter je ubilježio petu pobjedu na gostovanju kod Belišća. Susret je bio brzo riješen. Već u osmoj minuti Inter dolazi u vodstvo pogotkom Lončara. Tri minute kasnije domaćin ima prilika za povratak u utakmicu, no Lišnić promašuje jedanaesterac. Kazna slijedi u 24. minuti kada Hasanović podiže na 2:0 što je bio i konačan rezultat susreta.

Zadar je uz manje probleme upisao pobjedu protiv Koprivnice 3:2. Sve je vodilo tome da će Zadar lagano doći do pobjede, ali u završnici susreta zakomplicirali su si život. Domaćin je nakon pola sata igre imao lijepih 2:0. Prvo je Ćosić u 23. minuti doveo Zadar u vodstvo, a Duilo je u 29. povisio na 2:0. U drugom poluvremenu gosti se vraćaju u utakmicu. U 55. minuti Marošević smanjuje na 2:1 da bi tri minute kasnije Mitrović podigao na 3:1. Za neizvjesnu završnicu pobrinuo se Čondrić pogotkom u 75. minuti za 3:2. Ipak srećom po domaćina, promjena u završnici susreta nije bilo.

U derbiju kola Pomorac je u Kostreni ugostio do ovog kola vodeći Hrvatski dragovoljac. U slabom susretu Pomorac je slavio 1:0 pogotkom Bošnjaka iz jedanaesterca u 55. minuti. Domaćin je nastupio hendikepiran ozljedama Prpića i Milinivića u ranoj fazi susreta. No niti gosti nisu bili bez problema, oni su susret završili s desetoricom zbog isključenja Šolića u 60. minuti.

Imotski je razočarao na svom travnjaku u susretu s Vukovarom. Očekivala se pobjeda domaćina, ali sve do same završnice gosti su bili posve ravnopravni i imali vodstvo. Poveo je Vukovar u 23. minuti preko Metera nakon što su domaćini promašili niz izglednih prilika. U nastavku susreta nastavlja se festival promašaja Imotskog, a gol vrijedan boda postižu tek u 86. minuti preko Loze.

U lokalnom derbiju Naftaš Hašk i Croatia Sesvete remizirali su 2:2. Nakon susreta više razloga za nezadovoljstvo imaju Sesvećani koji su deset minuta prije kraja imali vodstvo 2:0, a na kraju se zadovoljili tek bodom. U 13. minuti Popović je doveo Croatiju u vodstvo, a na 2:0 povisio je u 42. Dunković. Gosti su vodili do posljednjih deset minuta kada Ivica Sertić u 80. i 88. minuti poravnava na 2:2.

Moslavina je u Kutini odigrala još jednu dobru utakmicu i pobjedom nad Marsonijom 2:0 zadržala poziciju u sredini ljestvice. Već u 15. minuti Cerovečki je doveo domaćina u vodstvo, a na 2:0 povisio je Šeperac u 66. minuti.

Mosor je izvukao bod na gostovanju u Bjelovaru. Bjelovar je vodio 1:0 pogotkom Pavlekovića iz 12. minute i imao jedanaesterac, no Ciglar ga nije iskoristio. To je kaznio Rodić pogotkom za 1:1 i bod Mosora.

Druga HNL, sedmo kolo:
Bjelovar - Mosor 1:1, Imotski Termin - Vukovar ’91 1:1, Belišće - Inter Zaprešić 0:2, Solin - Čakovec 4:0, Moslavina - Marsonia 2:0, Zadar - Koprivnica 3:2, Naftaš HAŠK - Croatia Sesvete 2:2, Pomorac - Hrvatski dragovoljac 1:0.