Zadrani preuzeli vrh

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.10.2006.

Nakon osam odigranih kola u Drugoj HNL, vodstvo na vrhu je preuzela momčad Zadra. Zadrani su u Stanovima svladali Moslavinu i iskoristili neuspjehe Intera, Solina i Pomorca te zasjeli na sam vrh...

Pobjedom u Stanovima nad Moslavinom 2:1 Zadar je preuzeo vodstvo na ljestvici Druge HNL. Od samog početka susreta Zadar je krenuo bolje i to mu se isplatilo već u 16. minuti. Na ubačenu loptu iz kornera dobro je reagirao Duilo i glavom ju poslao iza leđa neuvjerljivog Krizmanića. Krajem prvog dijela već je 2:0. Brzu akciju domaćina konkretizirao je Ćosić lijepim udarcem s ruba šesnaesterca. U drugih 45 minuta gosti iz Kutine imaju inicijativu, ali sve do 84. minute ne uspijevaju smanjiti. Tada Tihomir Šeperac udarcem iz daljine hvata Franića na spavanju i smanjuje na 2:1. Do kraja susreta gosti ipak nisu uspjeli doći do boda i Zadrani mogu biti zadovoljni konačnim raspletom.

Hrvatski dragovoljac je na svom stadionu s 2:0 svladao Solin iako je od 44. minute igrao bez isključenog Menzila. Domaćin je poveo u 13. minuti iskoristivši pogrešku obrane Solina, a strijelac je bio Zlatar. Nakon isključenja Menzila, Solin je preuzeo inicijativu, ali do gola nije došao. Čak štoviše, domaćin je i s igračem manje svladaoVišića i to u 79. minuti kada Garba odrađuje najveći dio posla, a Jurinu nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu.

Naftaš Hašk odnosi vrijedan bod iz Zaprešića. Inter je počeo vrlo dobro utakmicu i već u 13. minuti Krznar gađa vratnicu. U jeku domaće inicijative gosti dolaze do pogotka. Strijelac za Naftaš bio je Korejac Lee koji je dobro pratio akciju i odbijenu loptu pospremio u mrežu. Praktički u slijedećoj minuti vratnica ponovno zaustavlja Inter, a sreće ovaj put nije imao Gulić. Lee je svoj vodeći pogodak "poništio" u 35. minuti kada je u svom šesnaestercu igrao rukom, a Gulić iskoristio jedanaesterac za 1:1. Do kraja susreta Inter je stvorio veliki pritisak, ali Pinjagić i obrana Naftaša bili su sigurni.

Gračanov Pomorac razočarao je u Slavonskom Brodu i upisao zaslužen poraz 1:0. Pobjedu Brođanima prekrasnim pogotkom s više od 30 metara donio je Kruljac u 49. minuti. Uz poraz Gračana su snašli novi problemi. Od 20. minute morao je na vratima stajati Posavec zbog ozljede prvog vratara Hrvoja Sunare, a u 75. minuti isključen je iskusni Kurilić koji također neće moći igrati u sljedećem kolu kada u Kostrenu dolazi lider Zadar.

Belišćani su upisali i peti remi u osam odigranih susreta. Na gostovanju kod Mosora odigrali su 1:1 u susretu u kojem je remi i najpravedniji ishod. Već u prvih 15 minuta pala su oba pogotka. Prvo je u 12. minuti Belišće povelo lijepim pogotkom Brezovca, a dvije minute kasnije katastrofalno griješi Rivić koji neopasnu loptu šalje u svoju mrežu za poravnanje na 1:1.

Koprivnica je ubilježila drugu prvenstvenu pobjedu svladavši na svom stadionu Vukovar s 2:1. U potpuno zasluženoj pobjedi domaćin je poveo u 27. minuti preko Purića koji iz blizine pogađa mrežu Vargića. Na samom startu drugog dijela Marošević podiže na 2:0, a u 63. minuti Vuka smanjuje na konačnih 2:1.

U još jednom derbiju začelja Čakovec je katastrofalno poražen sa 4:1 na svom travnjaku od Bjelovara. Bolji gosti slavili su pogocima Jurišića, Pavlekovića, Mišića i Pukeca dok je utješni pogodak za Čakovec postigao Mešnjak. Čakovčani su od 60. minute igrali bez opravdano isključenog vratara Đurkina.

Druga HNL, osmo kolo:
Koprivnica - Vukovar 2:1, Croatia Sesvete - Imotski 2:3, Inter - Naftaš Hašk 1:1, Mosor - Belišće 1:1, Čakovec - Bjelovar 1:4, Hrvatski dragovoljac - Solin 2:0, Marsonia - Pomorac 1:0, Zadar - Moslavina 2:1.