Medveščak pregazio Montmontažu

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.10.2006.

Započelo je prvenstvo nkošarkašica u A1 ligi. U prvom kolu domaće poraze ubilježili su Splićanka i Montmontaža od kojih su bolje bile igračice Murse i Medveščaka...

Splićanka je loše startala u prvenstvo ubilježivši na Gripama poraz 70:64 od Murse. Iako su domaće igračice digrale dobro u prvih 20 minuta i vodile na poluvremenu, duža klupa Osječanki je odlučila i gošće odnose pobjedu. Žulj s 23 i Mažar s 15 poena predvodile su strijelce Murse dok su najefikasnije kod Splićanke bile Nataša Šustić sa 16 te Parunov i Roje s po 13 poena.

Medveščak nije imao nikakvih problema protiv mlade ekipe Montmontaže. Svih 40 minuta gošće su dominirale i na kraju ubilježile visoku pobjedu 93:59. Mazić s 22 i Šarić Alatović s 19 poena bile su najefikasnije kod Medveščaka, a kod Montmontaže Plazanić s 13 i Vrinjanin s 11 poena.

Zadranke su na startu prvenstva s lakoćom svladale Vidike Dalmostan 95:69. Sestre Ana (23 poena) i Marija Vrsaljko (22 poena) odradile su sjajnu utakmicu, a veliku pomoć imale su i u Borović koja je dodala 19 poena. Kod Vidika najbolje su bile Grbas s 22 poena i Mišura s 19 poena.

Druga ekipa Šibenik Jolly JBS-a bila nje prejaka za Plamen Požegu i u gostima upisala pobjedu 64:57. Šibenčanke su dominirale pod obručem predvođene razigranom Ivanković (22 poena) i upisale startnu pobjedu. Kod Požege najistaknutija bila je Božić s 24 poena.

A1 liga košarkašica, prvo kolo:
Splićanka - Mursa 64:70, Montmontaža - Medveščak 59:93, Zadar - Vidici Dalmostan 95:69, Plamen Požega - Šibenik Jolly JBS II 57:64.