Le Havre drži priključak

Branimir Korać • četvrtak, 14.12.2006.

U prvom susretu 15. kola francuskog prvenstva Hyres Toulon ugostio je Le Havre i ubilježio poraz 80:7. U vrlo zanimljivom dvoboju punom preokreta, domaćin u završnici nije imao snage svladati objektivno kvalitetnije goste...

Nakon 14 odigranih kola Le Havre je držao priključak s momčadima koje se bore za doigravanje u francuskom prvenstvu, a tako će biti i nakon 15. kola. Apsolvirano je negodno gostovanje kod Hyres Toulona pobjedom 80:77 u pomalo čudnom susretu. Le Havre je odlično krenuo i na poluvremenu već imao visokih 17 poena prednosti, ali u trećoj četvrtini domaćin briljira i radi veliki preokret ubacivši u tih deset minuta čak 35 poena. Iako su uoči posljednjih deset minuta vodili, igrači Toulona nemaju snage privesti meč kraju i gube 80:77.

Kod Le Havrea su se istaknuli John Cox s 21 poenom (8/17) i Tony Stanley sa 14 poena (4/7). Kod domaćina David Bailey 22 poena (8/9) i osam asistencija te Austin Nichols 19 poena (8/17) i osam skokova.