Mađarskoj peto mjesto

Ivan Ambroš • subota, 16.12.2006.

U susretu za peto mjesto na Europskom prvenstvu u Švedskoj, Mađarska je pobijedila domaćina Švedsku 32:25 (17:12). Osvajanjem petog mjesta naši su sjeverni susjedi izravno izborili odlazak na Svjetsko prvenstvo 2007. u Francuskoj i na Europsko prvenstvo 2008. u Makedoniji...

Mađarska - Švedska 32:25 (17:12)

Suci: Liachovicius Valdemaras (LTU), Paskevicius Gintaras (LTU)

Mađarska: Ferling 2, Verten 4, Mehlmann 8, Kirsner, Borbely 1, Hornyak, Gorbicz 4, Siti 1, Palinger (17 obrana), Toth, Szamoransky 3, Szucs 3, Balogh 6.
Izbornik: Andras Nemeth

Švedska: Brorsson, Flognman 2, Boson 1, Holmgren 1, Wiel Freden 3, Krantz, Chrifi 9, Enstrom 2, Wiberg, Eriksson 3, Grundstrom (8 obrana), Torstensson 1, Skoksberg, Helgesson 3
Izbornik: Ulf Schefvert

Sedmerci: Mađarska 4/4, Švedska 3/4

Isključenja: Mađarska 6 minuta, Švedska 2 minute

Nakon što su Šveđanke ostvarile svoj cilj, ulazak među šest najboljih ekipa Europe, potpuno rasterećene odlično otvaraju utakmicu. Predvođene Katarinom Chrifi već u 11. minuti vode 4:7. Na drugoj strani Mađarska, razočarana neprolaskom u polufinale, nije ušla "hladne glave" u ovaj važan dvoboj. Međutim u nastavku Mađarice se bude i pod vodstvom raspoložene Katalin Palinger i Ibolyae Mehlmann rade preokret: prvo izjednačuju rezultat na 10:10, a na odmor odlaze s velikih pet golova prednosti 17:12. U drugom poluvremenu Mađarice još i povećavaju vodstvo na sedam golova razlike, tako da susret završava s konačnih 32:25.

Kod Šveđanki odlična Kristina Chrifi s devet golova, dok su Mađarice predvodile Ibolya Mehlmann s osam golova i Katalin Palinger sa 17 obrana.