Vratarska pogreška kobna za Patiku, Agrokor lako

Tomislav Pacak • četvrtak, 28.12.2006.

U nevjerojatnoj završnici uzbudljivog polufinalnog dvoboja Kutije šibica između Promotionplay.coma i NB Patike, momčad Roberta Prosinečkog spasila se izvođenja sedmeraca u posljednjim sekundama utakmice nakon katastrofalne pogreške vratara osječkog sastava. U finalu "žute" čeka moćni Agrokor koji je bio prejak za Megakop...

Organizator se potrudio da polufinalni dan najpopularnijeg malonogometnog turnira u zemlji bude zaista spektakularan, no treba priznati kako su nastupi Slavonskih Loli i plesnih skupina pomalo razvodnili program, prevelik razmak između polufinalnih utakmica malo je 'ubio' atmosferu u Ledenoj dvorani. Za razliku od četvrtfinala, polufinale nije popunilo Ledenu dvoranu, no to je uostalom i tradicionalan scenarij.

Dvoboj Promotionplaya i Night Bar Patike malo je probudio inače uspavanu publiku, Zagrepčani su u završnici dali veliku potporu Tomiću, Franji i društvu, a na radost većine prisutnih zagrebačka momčad je u nevjerojatnoj završnici uspjela proći dalje.

Vezane vijesti

NB Patika najugodnije je iznenađenje ovogodišnjeg Kutije, a momci iz Osijeka ni protiv Promotionlplaya nisu bili podređeni. Štoviše, u prvom dijelu nerijetko su izgledali kao bolja momčad, imali su i dobrih prilika, no ne i rješenja za Igora Baričevića na golu Promotionplay.coma.

Bez pogotka igralo se do same završnice, a tada su krenula uzbuđenja. U 37. minuti Osječani rade nepotreban prekršaj, svoj sedmi u poluvremenu, pa je Ante Tomić dobio priliku dovesti svoju momčad u vodstvo s devet metara. Dinamov veznjak opet je bio hladnokrvan, nakon pogodaka Orkanu u četvrtfinalu i sada je zabio za Promotionplay i, tada se činilo, donio finale mladoj momčadi.

Ipak, Patika se nije predala te u posljednjoj minuti zahvaljujući svom najboljem igraču,Predragu Rajiću, dolazi do izjednačenja i - opet se činilo - sedmeraca. No, ni od toga nije bilo ništa. Naime, pet sekundi prije kraja vratar Patike Vladimir Ranisavljević je iz samo sebi poznatih razloga ušao u nepotrebne komplikacije na desetak metara od gola, loptu mu je ukrao Bernard Gulić i zabio za veliko slavlje "žutih".

Ako je suditi po danas prikazanoj igri, Promotionplay.com u finalu definitivno nije favorit jer Agrokor djeluje uigranije i moćnije. Todorićeva momčad još je jednom odigrala sjajno u obrani, dovoljno dobro u napadu, te je s uvjerljivih 2:0 svladala Megakop-Zmaj GP.

Iako im je najbolji strijelac Danijel Novak ovoga puta bio indisponiran, Agrokor je uspio slomiti inače čvrsti Megakop u desetoj minuti - raspoloženi Matija Capar lijepo je s devet metara pogodio desni kut vratara Čavline za 1:0.

Sva nastojanja Megakopa da dođe do izjednačenja razbijala su o čvrsti zid Agrokora kod kojeg je u obrani briljirao reprezentativac Dario Šimić koji je potvrdio da se odlično snalazi i na parketu. Utakmica je odlučena u 23. minuti kada lijepo pogađa Robert Grdović za 2:0. Grdović je do kraja dva puta zatresao i okvir vrata, no morao se zadovoljiti jednim pogotkom... Za Agrokor i više nego dovoljnim.

Između dva polufinala odigran je dvoboj malonogometne reprezentacije Hrvatske i selekcije svijeta u kojem je s 5:4 slavila 'kockasta' momčad. Moglo se vidjeti puno lijepih poteza, no utakmici je ipak nedostajao natjecateljski karakter, pa ni najbolji hakleri Hrvatske i ponajbolji na svijetu nisu uspjeli 'razbuditi' ekipu na tribinama...

Finale se igra u nedjelju u 17.45, a prije toga će u 16.10 Megakop i Patika odigrati utakmicu za treće mjesto.