Zimski sportovi

Ana je nova kraljica!

Bernard Jurišić, Tomislav Pacak • četvrtak, 04.01.2007.

Ana Jelušić ostvarila je rezultat karijere osvojivši drugo mjesto na zagrebačkog Snježnoj kraljici! Fantastičan nastup mlade Riječanke razgalio je 20-ak tisuća navijača na Sljemenu koje je proključalo nakon što je postalo jasno da će Ana doći do postolja. Marlies Schild ostala je nedodirljiva i osvojila prvo mjesto, no Zagreb će do dugo u noć slaviti ogroman uspjeh Ane Jelušić...

Slika 4 od 4.

Ana Jelušić je odličnim nastupom u drugoj vožnji osvojila drugo mjesto i svoje prvo postolje u karijeri. Titulu Snježne kraljice obranila je Marlies Schild, a na trećem mjestu je Zahrobska.

Slika 3 od 3.

Ana je vozila odlično, uz dvije greške u donjem dijelu staze kad je bila na rubu odustajanja, ali uspjela je osvojiti odlično drugo mjesto i time ostvariti svoj najbolji rezultat u karijeri. Ovo je najbolja sezona u karijeri Ane Jelušić i vjerujemo da će uskoro doći i prva pobjeda. Naša skijašica je u cilj ušla kao vodeća sa 11 stotinki prednosti ispred Zahrobske, a na startu su ostale Pärson i Schild.

Slika 2 od 2.

Šveđanka je već u gornjem dijelu napravila nekoliko grešaka koje je uspjela nadoknaditi u sredini, ali je u donjem dijelu pala nakon prebrzog i preagresivnog ulaska na jedna vrata. Nakon što je Schild u gornjem dijelu napravila veliku grešku ponadali smo se da Ana može i do pobjede, ali iskusna Austrijanka je sačuvala prednost i obranila titulu Snježne kraljice.

Zahrobska je agresivnim nastupom u drugoj vožnji stigla do trećeg mjesta. Talijanka Costazza, unatoč dvije greške u donjem dijelu, može biti zadovoljna svojim nastupom. Resi Stiegler je napravila seriju grešaka, ali zbog dobrog nastupa u prvoj vožnji, osvojila je petu poziciju. Poutiainen je dobrim nastupom u drugoj vožnji popravila plasman. Monika Bergmann je rutinskim nastupom došla do svojih prvih bodova na Sljemenu. Mancuso je odličnom vožnjom u donjem dijelu stigla do osme pozicije.

Slika 1 od 1.

Razočarale su dvije Austrijanke, Hosp i Zettel, koje su u obje vožnje bile loše. Iznenadile su Francuskinja Aubert na 13. mjestu i Finkinja Leinonen poziciju ispod. Za Lindsey Kildow će današnje 18. mjesto biti veliki poticaj u treniranju tehničkih disciplina.

Slika 5 od 5.

Schild je vodeća u Svjetskom kupu sa 133 boda prednosti ispred Hosp i 135 bodova više od Zettel. Ana Jelušić je na odličnom 12. mjestu, iako je osvajala bodove samo u slalomu. Schild je vodeća i u poretku slaloma sa 203 boda više od Zettel, a Ana Jelušić je četvrta slalomašica svijeta. Svjetski kup skijašica se nastavlja 6. i 7. siječnja u Kranjskoj Gori utrkama veleslaloma i slaloma.