Vodeni sportovi

Karla Fabrio svjetska doprvakinja

HINA • petak, 13.10.2006.

Hrvatska roniteljica na dah Karla Fabrio u petak je osvojila naslov svjetske doprvakinje na 3. Svjetskom prvenstvu u ronjenju na dah, koje se, u disciplinama Dinamika i Jump Blue, po CMAS-u (Međunarodna ronilačka federacija) održava na Tenerifima...

Karla, inače članica zagrebačkog kluba "Geronimo", osvojila je srebrnu medalju u disciplini Jump Blue preronivši na dah 115.5 metara. Zlatnu medalju osvojila je Talijanka Paola Parenti, postavivši novi svjetski rekord od 126,59 metara, dok je odličan je nastup imala i naša druga reprezentativka, Helena Serdarević, koja je s preronjenih 108,21m osvojila 6. mjesto.

Hrvatska reprezentacija još nije završila s nastupom na ovom Svjetskom prvenstvu budući da su u subotu kvalifikacije, a u nedjelju završnica u disciplini Dinamika.

Jump Blue je disciplina u kojoj ronioci zaranjaju na dubinu od 15m i kruže uz stranice kvadrata dužine 15 metara nastojeći preroniti što više metara.

Dinamika je pak disciplina u kojoj se roni s perajama, a natjecatelji pokušavaju preroniti što veću daljinu.