Šestorka se odvojila

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.10.2006.

Velika gužva na vrhu Druge HNL. Čak šest momčadi nalazi se unutar tri boda i već sada su se odvojili od ostatka društva i predstavljaju kandidate za borbu za naslov...

Kostrena i Imotski bili su ovog vikenda u središtu pozornosti u Drugoj HNL. Imoćani su u prekrasnoj atmosferi ispunjenog stadiona Gospin dolac ugostili Inter iz Zaprešića i bili vrlo "negostoljubiv" domaćin. Zaprešićani su pokazali malo toga izuzev velike nervoze i Imotski zasluženo slavi 2:0. Iako su nastupili bez Pinheira, Renata i Šimića, vrlo važnih igrača, Imoćani su odigrali izvrsno te uzeli sva tri boda. Poveli su u 23. minuti kada je Ivić "rasparao" mrežu Brašnića nakon lijepe akcije Vagnera. Konačnih 2:0 postavio je Grčić udarcem glavom u 54. minuti, neposredno nakon što je isključen Stipe Brnas. Sudac Križarić imao je pune ruke posla i još dva puta je vadio crveni karton. U 65. minuti isključen je Barać, a u 85. minuti Kukec.

Iako oslabljen neigranjem čak sedmorice igrača, Pomorac je uspio na svom travnjaku svladati Zadar s 2:1. Zadrani su imali start iz snova i poveli na samom startu utakmice, ali domaćin se uspio pribrati i iskoristiti pad u igri Zadrana u nastavku susreta. U samoj završnici prvog dijela Bošnjak je poravnao, a na sat vremena igre Petrović napravio potpuni preokret. Velika pobjeda Kostrenjana koji su u prošlom kolu poraženi i iskartonirani u Brodu što su umalo skupo platili.

Hrvatski dragovoljac imao je lagan posao na gostovanju kod Bjelovara. Općenito, pokazalo se ove sezone da su klubovi iz nekadašnje istočne skupine Druge HNL kvalitetno slabiji i redom zauzimaju pozicije u donjem dijelu ljestvice. Dragovoljac je u Bjelovaru rutinski slavio s 3:0 uz odličnu igru Danijela Zlatara koji je u završnih deset minuta s dva pogotka potvrdio pobjedu Zagrepčana. Dragovoljac je poveo u 14. minuti preko Marasa i sve do 81. minute tražio je odlučujući pogodak.

Iako nije razočarala, Marsonia je ostala bez bodova u Solinu. Domaćin je teško slavio s 1:0 pogotkom Ivana Glavine u 58. minuti. Prije toga, u 30. minuti, Solinjani su promašili i jedanaesterac koji je slabo izveo Bačić. Niti Brođani nisu bili sretni što se tiče bijele točke. U 60. minuti, svega dvije minute nakon vodećeg pogotka domaćina, Adrianov udarac iz jedanaesterca obranio je izvrsni Hrvoje Višić.

Croatia je projurila Vukovarom i slavila s 5:1. Kad izgubite s 5:1 na svom terenu, a vratar vam bude uvjerljivo najbolji igrač, znači da ste odigrali sramotno, a Vukovarci su upravo tako slabo i neborbeno i odigrali. Već nakon 15 minuta Fuček i Popović dva puta su pogodili mrežu Vargića, a lažnu nadu Vukovarcima dao je kratko Hirjovati smanjujućim pogotkom u 33. minuti. U drugom dijelu slijedi potop domaćina s novim pogocima Fučeka i Popovića te jednim golom Dunkovića. Da Vargić nije bio raspoložen, pobjeda gostiju bila bi izražena dvoznamenkastom razlikom.

Moslavina je odigrala vjerojatno najlošiju utakmicu ove sezone na svom travnjaku i upisala zasluženi poraz 2:0 od Koprivnice. Krunoslav Prpić dva puta je kaznio nesmotrenost domaće obrane i donio svojoj momčadi tri boda. Krunu slaboj igri Moslavine dao je Tihomir Šeperac promašenim jedanaestercem u 87. minuti.

Druga HNL, deveto kolo:
Vukovar ’91 - Croatia Sesvete 1:5, Bjelovar - Hrv. dragovoljac 0:3, Belišće - Čakovec 2:3, Naftaš HAŠK - Mosor 1:2, Moslavina - Koprivnica 0:2, Imotski Termin - Inter Zaprešić 2:0, Pomorac - Zadar 2:1, Solin - Marsonia 1:0.