Vinogradar vodi, Labinjani se dižu

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.10.2006.

I nakon desetog kola Treće HNL zapadne skupine, u vodstvu se nalazi momčad Vinogradara. Na drugo mjesto visokom pobjedom nad slabim Ogulinom skočio je Rudar...

U zapadnoj skupini Treće HNL, unatoč tek remiju na svom travnjaku s Dragom, Vinogradar je ostao na vrhu. Iako je Draga momčad s dna ljestvice, društvo iz Mladine nije uspjelo doći do pobjede, čak štoviše, spašavalo je u završnici bod. Odlično je Draga otvorila utakmicu i nakon 25 minuta povela 2:0 pogocima Grubišića. Nakon visokog vodstva gostiju, već prije pola sata igre, domaći trener uvodi u igru Povrženića i Lovrekovića i to mu se isplaćuje. U 45. minuti Lovreković smanjuje na 2:1, a veliku inicijativu domaćina konkretizira Kovačić u 73. minuti izjednačujućim pogotkom. No u 76. minuti gosti iz kontranapada dolaze do vodstva 3:2 preko Mancea, ali u 85. minuti Ćapin lijepim golom postavlja konačnih 3:3.

Zagorec je razočarao nja svom travnjaku porazom oid Rudeša 3:0. Raspoloženi Josip Ćorić i vratar Žuna uništili su domaće nade o pozitivnom ishodu. Ćorić je bio dvostruki strijelac, a jedan pogodak dodao je Matić u velikoj pobjedi Rudešana.

U Labinu je gostovao "fenjeraš" Ogulin i upisao katastrofalan poraz 6:0. Konačan rezultat je i pravi odnos snaga u ovom neravnopravnom dvoboju u kojem je Rudar apsolutno dominirao. U listu strijelaca upisalo se šest igrača i to Hoxha, Kiršić, Kovačević, Fejzić, Kalanj i Miletić. Ogulinci u 90 minuta nisu niti jednom zaprijetili besposlenom Bateliću.

I drugi klub iz Karlovačke županije nastavlja nisku slabih rezultata. Bodove iz Karlovca odnio je Žminj slavivši 3:1. Gosti su poveli preko Udovičića u 13. minuti, a poravnao je u 26. minuti iskusni Pinturić. U drugom dijelu gosti dominiraju i preko Križmana i Sundaća osiguravaju pobjedu.

Jadran i Lučko podijelili su bodove igravši 2:2. Sve zanimljivo dogodilo se u prvih 45 minuta. Domaćin je poveo autogolom Šoljića, ali gosti do 30. minute rade preokret preko Galića i Muhelja. U 38. minuti Igor Žiković postavlja konačnih 2:2. Strijelac drugog gola za domaćina isključen je u 44. minuti, ali gosti s rubnog dijela Zagreba nisu uspjeli u 45 minuta iskoristiti brojčanu nadmoć.

Treća HNL Zapad, deseto kolo:
Segesta - Istra 3:1, Vrbovec - Orijent 2:1, Vrapče - Samobor 4:1, Rudar - Ogulin 6:0, Vinogradar - Draga 3:3, Karlovac - Žminj 1:3, Zagorec - Rudeš 0:3, Jadran - Lučko 2:2, Radnik - Novalja 0:0.