Pula - Rijeka: Tonito nosio Rijeku

Zoran Zdelar • subota, 14.10.2006.

Rijeka je napokon uspjela stići do nova tri boda u prvenstvu. Junak utakmice neupitano je Španjolac Tonito sa svoja dva pogotka, iako je skrivio jedanaesterac. Imala je Rijeka i svog tragičara - kapetana Rendulića, koji je pred kraj utakmice zaradio crveni karton…

Riječani su iako možda u najtežoj situaciji unatrag dvije godine, po prvi puta stigli do pobjede protiv Puljana, koje nisu dosad mogli poraziti. Riječani su unatoč lošoj igri osvojili tri boda nakon više od dva mjeseca posta. Igra je bila katastrofalna. Rijetko kada se i na hrvatskim drugoligaškim terenima viđa toliko pogrešaka, toliko prekršaja, tako lošu igru.

Riječka momčad još uvijek nije sprovela sve ideje trenera debitanta Milivoja Bračuna u djelo i vidljivo je da će s njima Bračun morati još puno vježbati ukoliko želi Rijeku vratiti barem u gornji dio sredine ljestvice. No, kad već nije bilo igre, bilo je pogodaka. Njih čak pet.

Nakon samo sedam minuta igre, Rijeka je stigla do svog vodstva. Ahmad Sharbini zapucao je prema vrataru Iveši, ovaj odbija loptu na koju natrčava Tonito i pogađa nebranjenu mrežu. Nije dugo trebalo ni Puljanima da stignu do svog prvog pogotka. Tonito se, naime, «ispričao» Puljanima za pogodak i igrao rukom u svom kaznenom prostoru, što sudac nije propustio kazniti jedanaestercem, a isto tako ni Raić Sudar ne propušta to realizirati za 1:1.

Ipak, u 29. minuti Rijeka se vraća u vodstvo. Nino Bule iskorištava ubačaj Tkalčevića i glavom trese mrežu. U drugoj minuti drugog poluvremena Fausto Budicin, Riječanin na posudbi u Puli, jednu odbijenu Žilićevu loptu posprema u mrežu za izjednačenje rezultata.

Vratar Iveša danas nije bio raspoložen za branjenje, u 65. minuti previše je izašao sa svojih vrata, to je primjetio Tonito, koji lobom prebacuje istrčalog vratara i donosi svom klubu zlata vrijednu pobjedu. Ukratko, utakmica za zaborav.