Rusija prvi finalist

Ivan Ambroš • subota, 16.12.2006.

U prvom polufinalnom susretu Europskog prvenstva, u Stockholmu su se sastale Njemačka kao drugoplasirana ekipa skupine I i Rusija kao prvoplasirana u skupini II. Slavile su Ruskinje rezultatom 29:33 (13:16). Tako su se svjetske prvakinje Ruskinje po prvi put u povijesti europskih prvenstava plasirala u finale gdje će se boriti i za europsku krunu protiv boljeg iz ogleda Norveška - Francuska...

Njemačka - Rusija 29:33 (13:16)

Suci: Goulao Antonio (POR), Macau Jose (POR)

Njemačka: Englert (7 obrana), Hardter 3, Jurack 8, Worz, Muller 2, Reiche 3, Loerper, Krause 5, Woltering (11 obrana), Baumbach 5, Melbeck, Althaus 3 Izbornik: Armin Emrich

Rusija: Suslina (26 obrana), Poltoratskaya 4, Romenskaya 2, Postnova 4, Kareeva 2, Bodnieva 3, Andryushina 2, Polenova 1, Turey 1, Shipilova 1, Marennikova 3, Yakovleva 2, Bliznova 4 Izbornik: Evgeniy Trefilov

Sedmerci: Njemačka 1/2 , Rusija 2/4
Isključenja: Njemačka 6 minuta, Rusija 8 minuta

Susret počinje vodstvom Njemačke 2:0, no na ruski odgovor se nije dugo čekalo. Nakon izjednačenja Rukinje u 22. minuti prelaze i u vodstvo 7:10. Tri gola prednosti Rusija čuva do odlaska na odmor 13:16. U nastavku svjetske prvakinje prave odlučujući korak ka pobjedi i odlaze na sedam golova prednosti 15:22 i to nošene fenomenalnom Suslinom koja je za samo 40 minuta igre skupila 20 obrana. Njemačka se ne predaje i 10 minuta prije kraja uspijevaju smanjiti zaostatak na samo 2 gola, međutim Ruskinje ubacuju u petu brzinu i rutinski privode susret kraju za konačnih 29:33.

Za Njemačku Grit Jurack je zabila osam golova, dok je za uvjerljivu pobjedu Rusije najzaslužnija bila Inna Suslina s nevjerojatnih 26 obrana. Jedina utjeha Njemicama poslije današnjeg poraza je da je Nadine Krause s postignuta 52 gola iz sedam utakmica izbila na čelo ljestvice najboljih strijelaca Europskog prvenstva i na najboljem je putu da i osvoji taj trofej.