Zagreb - Kamen I.: Domaći zaokružili uspješan tjedan

Ivor Krapac • subota, 28.10.2006.

Nakon što su prošle subote u prvenstvu slomili Cibaliju, a u utorak u osmini finala Kupa eliminirali Kamen Ingrad, nogometaši Zagreba zaokružili su uspješnih sedam dana s današnjih 2:1 protiv Kamena u novom prvenstvenom izazovu. Gosti iz Velike ovog se puta nisu držali podjednako dobro kao prije nekoliko dana u Kupu, kad su izdržali regularnih 90 minuta i produžetke, pa pali tek nakon jedanaesteraca. No, i danas su čvrstom i organiziranom obranom u najvećem dijelu susreta prilično namučili Zagrebaše.

Prvo poluvrijeme nije donijelo puno opasnih prijetnji za vratare Stojkića i Avdukića. Gosti su se uglavnom ograničili na obranu prepustivši Zagrebovim igračima loptu i inicijativu, no sve do završnice prvog dijela domaći nisu imali pravih ideja kako konkretizirati tu prednost u posjedu lopte.

Slika 4 od 5.

Osim nekoliko nepreciznih pokušaja iz daljine, za istaknuti je još jedino Jurendićev udarac glavom u devetoj minuti s otprilike pet metara udaljenosti nakon Mujdžinog centaršuta s desne strane, koji je otišao kraj gola. Veličani su se, pak, u napadu ozbiljnije pojavili tek u 28. minuti, kad je Stipković s 20-ak metara pucao preslabo za Stojkića.

Zagreb je okrunio terensku nadmoć u 40. minuti. Ponovno su na sceni bili Mujdža i Jurendić, uz Mujdžin novi centaršut s desnog boka i spretnu reakciju glavom domaće "sedmice" za vodstvo Blaževićeve momčadi i mirniji odlazak na 15-minutni predah u svlačionici.

Slika 3 od 4.

Drugo poluvrijeme donijelo je puno više uzbuđenja. Domaći su povećali svoje vodstvo već u 47. minuti, nakon Ibričićevog centaršuta s lijeve strane i Brkljačinog pogotka glavom za Zagrebovih 2:0. Samo minutu kasnije Kamen je mogao smanjiti zaostatak. Stipković je s ruba kaznenog prostora uputio opasan udarac pod gredu, a Stojkić spasio svoja vrata izbijanjem lopte u korner.

Ono što im nije uspjelo tada, Veličani su napravili u 60. minuti. Brajkovićevo ubacivanje iz kuta s desne strane je u velikoj gužvi stiglo do Šimeka, koji iz dva pokušaja uspijeva ugurati loptu u mrežu i osigurati svojoj momčadi smanjenje na 2:1.

Slika 1 od 2.

No, ispalo je da je to bila posljednja ozbiljnija akcija pred Stojkićevim vratima. Na drugoj strani sijevalo je puno češće. Uz mali Avdukićev dodir, Ibričić je u 69. minuti glavom uzdrmao spoj stative i grede nakon Mujdžinog centaršuta, dok je Lovrek minutu kasnije u stopostotnoj situaciji u sredini kaznenog prostora još jednom ozbiljno testirao Kamenovog vratara, koji je izbacio loptu u korner.

Ništa se nije bitnije promijenilo ni nakon što su Zagrebaši u 74. minuti ostali s igračem manje, uz Labudovićev drugi žuti karton zbog preoštrog i nepotrebnog prekršaja nad Šimekom na sredini terena. Dapače, domaći su u nastavku propustili još dvije velike prilike za povećanje vodstva.

Mandžukić je u 76. minuti prevario cijelu Kamenovu obranu i iz blizine pogodio stativu, a Ibričić u 90. na lijevoj strani kaznenog prostora opasno ugrozio ponovno spremnog Avdukića. Sveukupno, Zagrebovi igrači ipak su pokazali više i potpuno zasluženo stigli do nova tri boda.

Slika 2 od 3.

Miroslav Blažević, trener Zagreba: "Moram čestitati Kamenu jer su nas pošteno namučili drugi put u posljednjih nekoliko dana. Istina je da imam kvalitetniju momčad od Kamenove, no njihova organizirana obrana ponovno nam je zadala dosta problema i nije bilo lako doći do prilika. Doduše, danas smo ih stvorili dosta, ali bez realizacije, vjerojatno su moji igrači u prevelikoj želji izgubili koncentraciju... Kamen sigurno nikome neće biti lak protivnik, a mi polako, ali sigurno idemo na poziciju koja nam pripada."

Milan Tomljenović, trener Kamena Ingrada: "Čestitam Zagrebu na zasluženoj pobjedi, nama ostaje tek žaliti za prilikama koje nismo iskoristili, nismo se uspjeli oduprijeti i organizirati na način koji bi nam donio pogodak. Moramo biti angažiraniji ako želimo ostati u ligi... Plan je bio da u prvom poluvremenu zadržimo Zagreb na 'nuli' i u drugom dijelu krenemo ofanzivnije, no to nam nije uspjelo, tako da sam morao ući u neke prisilne promjene. No, da bismo iskoristili svoju priliku i pritisnuli suparnika jednostavno moramo trčati više."