Nedelišće drugo

Ivana Strahija • ponedjeljak, 13.11.2006.

Međimursko se Nedelišće pokazalo iznenađenjem jeseni 3. HNL istok. Momčad koja je među proračunski najsiromašnijima u trećoj ligi žari i pali kako na gostovanjima tako i kod kuće. Ovog su vikenda iz Virja otputovali sa nova tri boda na kontu, što ih je smjestilo direktno na drugo mjesto ljestvice.

III HNL Istok

Rezultati 15. kola:
Višnjevac – Suhopolje 0:1 (0:1 Lukašek 60.)
Mladost Ž – Sloboda 2:1 (1:0 Pleić 36., 2:0 Kukec 38, 2:1 Habunek 79.)
Olimpija – Pitomača 5:1 (1:0 Jukić 8., 2:0 Nikolić 21., 3:0 Maletić 37., 4:0 Maletić 66., 4:1 Čolić 68., 5:1 Perić 71.)
Mladost M – Slavonac CO 1:1 (1:0 Kopričanec 50., 1:1 Botica 81.)
Oriolik – Grafičar Vodovod 2:1 (1:0 Pavković 4., 1:1 Knežević 58., 2:1 Čurković 72.)
Slavonija – Metalac 1:1 (0:1 Ribić 51., 1:1 Berdi 83. 11 m)
Podravac – Nedelišće 0:1 (0:1 Hebek 48.)
Croatia – Mladost C 1:2 (0:1 Đaković 11., 0:1 Barešić 69., 1:2 Tomšić 85.)
Graničar – Križevci 3:2 (0:1 Jagić 14., 0:2 I. Evačić 35. 11 m, 1:2 Bosilj 38. autogol, 2:2 Vidović 48., 3:2 Pavičić 90.)

Parovi 16. kola: Suhopolje – Olimpija, Sloboda – Višnjevac, Slavonac CO – Pitomača, Nedelišće – Graničar, Križevci – Mladost Ž, Mladost M – Oriolik, Metalac – Croatia, Mladost C – Podravac, Grafičar Vodovod - Slavonija

U prvom su dijelu raspoloženi Nedelišćani žustro napadali gol domaćina, dva puta stativu pogađa Mladenović, a u napadima na gostujuća vrata iskazali su se i gostujući Bujanić te Belović. Svoja su nastojanja okrunili pogotkom Habeka u 48. minuti, a tada na vidjelo izbija i odlična obrana Nedelišća, koju je sigurno predvodio vratar Posavec. Podravci nikako nisu mogli parirati tako raspoloženim gostima, a njihove brojne kontre, slobodni udarci i oni iz kuta zaustavljani su bez većih problema.

Suhopolje je također minimalnom prednošću slavilo u Višnjevcu, ostavši tako na čelu trećeligaške ljestvice. Domaćini se nisu štedjeli, no nakon minimalnog vodstva kojeg je postavio Lukašek nisu mogli pravo ni prići golu Suhopolja.

Mladost iz Ždralova zadržala je bodove kod kuće, varaždinska je Sloboda još uvijek nejak protivnik većini klubova istočne lige. Ipak su se Ždralovi nakon 2:0 malo previše opustili, pa ih iznenađuje rupa koju je u njihovoj mreži izbušio gostujući Habunek. U posljednjih desetak minuta Mladostaši pozornije čuvaju domaća vrata, pa do podjele bodova nije došlo.

Olimpija je s visokih 5:1 u potpunosti nadigrala Pitomaču. Trećeplasirana momčad prvenstva nije se morala pretjerano ni mučiti, pošto su gosti iz Pitomače na Olimpijinom stadionu tek statirali.

Mladost iz Molva i Slavonac remizirali su, što je i najrealniji ishod tog susreta. Mladostaši su svoj pogodak postigli iz slobodnog udarca, dok su Slavonci iz izrađene akcije poravnali rezultat. Premda se očekivala pobjeda gostiju, oni tek sada nanovo ulaze u formu, pa se na sva tri boda treba čekati do sljedećeg kola.

Oriolik je pobijedio Grafičar Vodovod, i to sa igračem manje nakon isključenja domaćeg vratara Hercega u 17. minuti susreta. Trebali su igrači Grafičara to znati iskoristiti, no domaćini su dobrom igrom uspješno nadoknadili manjak igrača.

Slavonija je na domaćem terenu podijelila bodove s Metalcom, a vrlo je lako mogla i izgubiti. Unatoč terenskoj inicijativi domaćih u prvom dijelu, ništa ne ulazi u mrežu, a gosti u sljedećih 45 minuta uspijevaju povesti pogotkom Ribića, koji je kasnije još jednom opasno zaprijetio domaćoj mreži. Igrači Slavonije do poravnanja su stigli tek sa bijele točke.

Mladost iz Cernika slavila je na gostujućem terenu u Đakovu. Valja priznati da je gostima za prvi pogodak dobrano pomogla nesigurnost domaćeg vratara. Tek pet minuta pred kraj susreta domaći postižu počasni pogodak.

Najnapetija je utakmica kola zasigurno bila ona u Županji, gdje su domaćini protiv gostujućih Križevaca jedva uspjeli otrgnuti sva tri boda. Gosti su došli do vodstva od čak 2:0 u prvih 35 minuta susreta, a potom je sve krenulo nizbrdo po njih. Prvo Bosilj skreće loptu u vlastiti gol, a potom u drugom dijelu igrači Graničara konačno preuzimaju inicijativu i postižu još dva potrebna pogotka.