Golijada u Virju i Osijeku

Ivana Strahija • ponedjeljak, 27.11.2006.

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva mnoštvo smo golova zabilježili u Osijeku i Virju, gdje je ukupno postignuto čak 16 pogodaka. Od ostalih rezultata zanimljivo je napomenuti da Nedelišće i opet nije imalo sreće u Ždralovima, dok je Suhopolje odmaklo na šest bodova prednosti pobjedom u Pitomači.

III HNL Istok 17. kolo

Oriolik – Slavonac CO 2:1 (0:1 Pribisalić 43., 1:1 Čurković 64., 2:1 Garić 86.)
Mladost Ž – Nedelišće 3:1 (0:1 Golubić 26., 1:1 Pintar 62., 2:1 Pintar 65., 3:1 Pleić 82.)
Olimpija – Sloboda 5:2 (1:0 Iličić 4., 1:1 Habunek 7., 2:1 Nikolić 26., 3:1 Jukić 41., 4:1 Merkaš 56., 5:1 Nikolić 63., 5:2 Stolnik 72. 11 m)
Podravac – Metalac 6:3 (1:0 Majetić 17., 2:0 Mlakar 21., 3:0 Mlakar 43., 3:1 Ivanuš 50., 4:1 Kosec 63., 5:1 Mlakar 65., 5:2 Gelić 72., 5:3 Novaković 79., 6:3 Krstitović 85.)
Pitomača – Suhopolje 1:3 (1:0 Miloš 28., 1:1 Ibrikis 40., 1:2 Santo 55., 1:3 Mužinić 76.)
Slavonija – Mladost M 2:1 (0:1 Gazdek 58., 1:1 Berdi 69., 2:1 Berdi 77. 11 m)
Graničar – Mladost C 1:1 (1:0 Duran 1., 1:1 Mar. Vlaović 45. 11 m)
Croatia – Grafičar Vodovod 1:1 (1:0 Prskalo 58., 1:1 Pavošević 90.)
Višnjevac – Križevci 2:1 (1:0 Ižaković 17., 2:0 Višević 43., 2:1 Jagić 88.)

Parovi 18. kola: Slavonija – Oriolik, Pitomača – Sloboda, Slavonac CO – Suhopolje, Olimpija – Križevci, Croatia – Mladost M, Višnjevac – Nedelišće, Mladost Ž – Mladost C, Podravac – Grafičar Vodovod, Graničar - Metalac

Utakmica između Olimpije i Slobode u Osijeku otvorena je vrlo atraktivno. Nakon ranog početnog vodstva domaćina, gosti iznenađuju i izjednačuju svega tri minute kasnije. Ipak je sreća Varaždinaca kratkog daha, jer domaći Nikolić i Jukić do isteka prvih 45 minuta postižu po pogodak, što igrači Slobode nisu mogli nadoknaditi. Igrači Olimpije pobjedom su se na svega bod primakli drugoj poziciji ljestvice, Nedelišće će na njih morati pripaziti.

Podravac i Metalac ubilježili su čak 6:3, a igrali su kao da za obranu ne znaju. Derbi začelja svakako je dokazao svoju važnost, no domaćini su, zahvaljujući i hat-tricku Mlakara, pokazali svoju superiornu kvalitetu. Izgleda da je i jedan i drugi tim spreman na osvajanje viših pozicija, no valja računati i na zimsku stanku, u kojoj će mnoge momčadi popuniti svoje igračke fondove.

U Ždralovima Nedelišće i opet odlazi bez bodova. Nakon početnog vodstva preko Golubića, Nedelišćani utakmicu gube zbog nesloge u vlastitim redovima. Naime Dumančić i Habek, ključni tandem međimurskih trećeligaša, odbili su surađivati, pa svaki od njih sam pokušava izvojevati pogodak umjesto da doda onom drugom, koji je u boljoj poziciji. Tu su slabost na vrijeme uočili agilni domaćini i iskoristili je za vlastitu pobjedu.

Oriolik je protiv Slavonca ubilježio 2:1, premda su domaći navijači svakako imali priliku za strepnju dobrih 60 minuta. Naime, gosti dolaze u vodstvo krajem prvog dijela pogotkom Pribisalića, a domaćini izjednačavaju tek u 64. minuti, da bi im trebalo još dvadesetak kako bi postigli pobjedonosni pogodak. Malo po malo Oriolik se približava sredini ljestvice, ukoliko nastave s dobrim igrama, mogli bi zagorčiti život i kojem od visokoplasiranih klubova.

U Pitomači domaćini ostaju kratkih rukava, Suhopolje je na gostujućem terenu slavilo 3:1. Na početku susreta, skoro do kraja prvo dijela, lako bismo rekli da će domaćini ubilježiti tri boda. Miloš pogađa mrežu Suhopoljčana u 28. minuti, gosti izjednačavaju u 40., no domaćini i dalje napadaju protivnički gol. Nakon odmora gosti prebacuju u višu brzinu i na kraju glatko pobjeđuju. Osvajanjem novih bodova Suhopoljčani su se malo odmaknuli od ostalih momčadi gornjeg dijela ljestvice i osigurali koliko-toliko mirnu zimu.

Slavonija i Mladost iz Molva pravo su se razigrali tek u drugom dijelu susreta. Domaćini su nakon vrlo izjednačene borbe pobijedili zahvaljujući kaznenom udarcu nakon rušenja Budimira u gostujućem šesnaestercu. Oba su se tima doduše žalila na sutkinju Fočić, koja se razmahala i žutim, ali i crvenim kartonima.

Mladost iz Cernika u Županji je kod Graničara izvukla bod, i ovog je puta bio presudan jedanaesterac. Domaćini su svoj pogodak postigli 'regularnim' putem, a da su bili precizniji mogli su lako ostaviti sve bodove kod kuće.

U Đakovu su Croatia i Grafičar vodovod također remizirali, no s mnogo više uzbuđenja na terenu. U prvom dijelu mnoštvo prilika ostaje neokrunjeno pogotkom, u drugom domaćini vode i već polako slave kad u 90. minuti gosti izvlače posljednji adut iz rukava i preko odličnog Pavoševića zabijaju bodonosni pogodak.

Višnjevac nije ostavio ništa za dvojbu, već do isteka 45. minute vode 2:0. Gosti iz Križevaca uspijevaju tek smanjiti razliku dvije minute pred kraj susreta, no odlična domaća obrana ne dopušta im ništa više.

Sljedećeg će vikenda, zbog lijepog vremena, trećeligaši započeti s odigravanjem utakmica proljetnog dijela prvenstva. Tako će navijači svoje favorite moći gledati još jedan vikend, a nakon toga svi trećeligaši odlaze na zasluženu stanku.